Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egy nap kerekesszékben "kihívá...

Egy nap kerekesszékben "kihívás" Budapesten. Hova menjek el?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta foglalkoztat az, hogy eltöltsek egy napot kerekesszékben egy "társadalmi kísérlet" céljából. A tervem, hogy megpróbáljak így közlekedni Budapesten egy teljes nap erejéig, különböző helyszínekre, látványosságokhoz, "élményekkel teli", felkapott helyekre, programokra menni. Parkokba, plázákba, éttermekbe, boltokba, akár fürdőbe, szórakozni... Természetesen nem megfeledkezve a tömegközlekedésről sem. Azaz megpróbálni mindennapos, aktív életet élni, úgy hogy közben kerekesszékben ülök. Így talán egy kicsit meg tudom ismerni, hogy az erre rászoruló, így élő embereknek milyen kihívásokkal kell szembenézni nap mint nap. Milyen helyszíneket, látványosságokat, nevezetességeket, útvonalat tudnátok ajánlani? Szeretnék minél több mindent megtapasztalni, így ajánlhattok olyan helyszíneket is, amik nagyobb kihívást jelentenének, de persze nem lehetetlenek.
2020. júl. 15. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Te ilyen idiota youtubeos vagy, azert kell a tarsadalmi kiserlet?
2020. júl. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

1-es, mi a fåszért kell rögtön ítélkezni. Nem segítesz, de a harmadik szóval már rögtön sértegeted a kérdezőt. Kûrvára nincs ilyen patkányokra szükség ezen a fórumon. Ha nem tetszik egy kérdés, ne válaszolj, ennyi!


Kérdező, engem is érdekel, milyen különböző nehézségekkel kell megküzdenie a kerekesszékeseknek, igazából jó lenne egy olyan állandó érzékenyítő kiállítás, mint a Láthatatlan Kiállítás a vakok és gyengénlátók életéről. Én sportsérülés miatt mankóztam viszonylag sokat és abszolút átérzem, mekkora probléma, ha az Árpád hídnál rossz a lift (=plusz 1 átszállás nem garantáltan alacsonypadlós járatok között), figyelmetlen vagy türelmetlen a buszsofőr (= nem várja meg, míg biztonságosan rögzíted magad/leülsz) vagy épp semmilyen akadálymentesítés nincs egy boltban.


Szerintem a legjobban azzal jársz, ha a normál napi rutinodat követed, mert akkor tudsz igazán jó összehasonlítást tenni és megtanulni értékelni mindazt, amit amúgy alapvető képességnek tekint az ember.

2020. júl. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a támogató választ! Elvileg régen működött egy ilyen hely Ability Park néven, több ehhez hasonló dolgot is ki lehetett próbálni, fehér bottal közlekedés stb. Ajánlották már ezen a fórumon is, de sajnos pár éve bezárt a hely :/


#1 Nem vagyok youtuber...

2020. júl. 30. 21:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Elkezdtem válaszolni, de látom, régebbi a kérdés, így inkább én kérdezek :D


Mi lett a terveddel kérdező? Sikerült megvalósítani?

2020. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egyelőre nem :/
2020. szept. 21. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Kössz a választ :-(
2020. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok, ha nem baj :-)


A kerekesszékes dolog kipróbálása nem igazán vonz, mert eléggé rossz a térdem és félek, hogy nemsokára "élőben" is kipróbálhatom.

De!

babakocsival már sokszor közlekedtem - az se könnyű feladat sokszor: Pl. mikor egy bolt úgy kezdődik, hogy 3 lépcső és kifelé nyíló ajtó :D és :-(


Ezenkívül van nemlátó ismerősöm, egyik alkalommal lebetegedett az anyukája és én kísértem el a leendő munkahelyére, meg vissza: hát, nem gondoltam volna, de szellemileg baromira lefárasztott, hogy minden gödröt, lépést figyelni, kommentálni kell.

Egyszer mondta ugyan az anyukája is, hogy milyen fárasztó nekik valahova elutazni (vidék, vonat, stb) - de akkor nem értettem még, hogy miért.

Most már tudom :-)

2020. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!