Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten mik azok a helyek...

Budapesten mik azok a helyek amiket feltétlenül látnom kell?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva megyek egy barátnőmmel Pestre. Még így sose voltam mindig osztálykirándulás céljából. Most azt nézünk meg amit akarunk a barátnőmmel. Olyan helyeket akarok főként megnézni amik az én városomban (Debrecemben)például nincsen ilyen a starbucks kávézó meg a sugar cukrászda amikről azt hallottam tök jó helyek. 17 vagyok szóval ne múzeumokat írjatok meg a parlamentet. Válszokat köszönöm.
2010. aug. 18. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Bed Beach, Dokk, esetleg Coronita.. :P
2010. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Metró és Duna. Mindkettő hiányzik Debrecenből, Budapesten pedig ezek a legmenőbb helyek az öngyilkossághoz (menő helyek érdekeltek...)


És hogy ne csak gonosz legyek, ezért ajánlom az IMAX mozit az Aréna plázában. Egyszerre két legyet is üthetsz, hiszen megnézheted az ország legnagyobb mozivásznát és plázáját. HA már egyszer Neked ezek a dolgok jönnek be egy kirándulásnál...

2010. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jégbüfé
2010. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
én a jégbüfét nem ajánlom. Se a fagyi, se a süti nem jó ott. Ajánlom viszont a Mozaik teázót és a Teázó a Vörös Oroszlánhoz teázót. A mozaikban lehet társasozni, a vörös oroszlánban pedig nagyon jó kis zugok vannak :).
2010. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én imádom a Gellért-hegyet, fent ülni a vízesésnél pl. De nekem oda emlékeim fűznek. zóval nem tudom, másnak az a hely mennyire érdekes.


Én még szeretem a Margit-szigetet a természet miatt, a Városligetet ugyanez miatt.


Amit még nagyon szeretek Budapestben, hogy akárhányszor ott vagyok, minden este van valami utcai "előadás", ami nagyon romantikus. A legtöbbször a Váci-utcán (az a Váci utca, ami a Jégbüfénél van) van valami ének vagy zenélés. Volt már olyan, hogy énekeseket megszégyenítő gyönyörű hangon énekelt egy diáksrác a szerelemről - teljes hanfját kieresztve, vagy tényleg nagyon szép zenéket játszottak különleges hangszereken (és itt nem öregeknek való zenét értek ez alatt - rocker vagyok, tehát az akármilyen zenék nem tetszenek). De ez alkalomszerű, tehát nem tudom, hogy minden nap vannak-e ott ilyen művészek.


Nagyon jó nappal is meg este is végigmenni a Dunaparton (tetejétől az aljáig - mármint ami Budapesten van).


Bocs, én szórakozóhelyeket nem tudok írni, mivel mindig konertekre megyek. Max a ZP-t ismerem, mint egy jó helyet.


20L

2010. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen múzeuomok meg ősrégi templomok engem sem érdekelnek - úgy hogy megértelek -

A váci utcán mindenképp menjetek végig!

2010. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most attól nem vagyok műveletlen h 17 évesen nem azért megyek pestre h múzeumokat nézzek. Arra lesz elég időm nyugi nem leszek öngyilkos. Igazad van menő helyeket akarok.
2010. aug. 18. 20:27
 8/13 A kérdező kommentje:
A többieknek köszi a válaszát.
2010. aug. 18. 20:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


- gyalogoljatok fel a Gellért hegyre! a Gellért-szobornál szeretek ücsörögni (az Erzsébet-híddal szemben),

az Alagút teteje (jobbról fel lehet sétálni) még nagyon szép :)

vagy a pesti oldalon a Lánchíd mellett le lehet ülni a lépcsőkre a Duna mellett :)


- vásárolni a Váci utcában tudtok a Vörösmarty téren (bershka, zara, h&m, new yorker stb) sokkal jobb, mint a plázák.


- tényleg, metró, de az 1-es sel menjetek (sárga vonal) az az igazi :)


- nagyon hangulatos még az alagút túloldalán felsétálni a hegyre (nem a dunai oldalon hanem a másikon)


- esti bulira hajógyári sziget (?)

2010. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek ki a Városligatbe, az is szép. Meg a Nyugati mögött van egy híd, ami átmegy a vonatok fölött, tök jó onnan nézni a vonatokat. Én tuti benéznék a Szépművészetibe is, mert szerintem gyönyörű dolgok vannak ott. Érdemes sétálni egy nagyot a várban, menjetek le a labirintusba is! A Margitszigeten a zenélő kút meghallgatása is jó program szép időben. Ha van pénzetek, üljetek ki a Liszt térre egy kávéra. Menjetek el fogaskerekűzni egyet, bérlettel tudtok vele utazni. Sétáljatok a Duna-parton.

Én a Hajógyári szigetet nem javaslom, mert nekem azok annyira nem jönnek be meg messze is vannak, de pl. a Deák téren a Gödör elé tök jó kiülni inni egy sört.

2010. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!