Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az idősek miért szeretnek...

Az idősek miért szeretnek elöl ülni a buszon? xD

Figyelt kérdés
A busz hátulja nem ugyanoda megy? (lol)

2021. jún. 26. 18:24
 1/9 anonim válasza:
80%
Fogalmam sincs. Gondolom mert ott van az elsőbbségi ülés. De én inkább azt kérdezem hogy ha teljesen üres a busz felszállsz és csak te vagy rajta felszál az idős nénike és pont melléd ül le miért?
2021. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Olyan messzire már nem tudnak elmenni.
2021. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem tudod elkepzelni? Leszallasnal, felszallasnal esetleg mar mozgo jarmuvon szorfozni a kapaszkodok kozott.
2021. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Én már láttam jó csajokat is, ( nem 80-90 éveseket) akik a vezető mögé ültek előre( nem közvetlenül, mert az le van szallagozva) Gondolom nem volt kedvük átsétálni az egész buszon, miközben éhes férfitekintetek követik őket.

Az időseknél is hasonló lehet, de inkább azért amit a 2-es válaszoló is írt. Meg az ajtó mellé ülnek, hogy könnyen le tudjanak szállni, meg könnyen tudjanak jelezni.

2021. jún. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert az utolsó ember még fel se ért a lépcsőn, de a sofőr már tapossa a gázt meg 6x vált sebességet 8 másodperc alatt, kapaszkodó csak 2 méter magasan meg a busz közepén van, szegény néni/bácsi meg repül a szatyraival meg a botjával, ha nem ül le minél előbb...
2021. jún. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy igen, én pl. azért szoktam lehetőleg előre ülni, mert ha hátramegyek, a sok bunkó paraszt konkrétan telibe bámul, de úgy, mint akik nem láttak még fehér embert...

De az a legjobb, amikor nincs már teljesen üres hely, mindenki a táskája mellett ül, és úgy bámulnak a pofámba... de egyik sem kérdezi meg, hogy nem e szeretnék leülni. :')

2021. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
95%
Itt mindig az ajtóhoz közel ülnek egyrészt mert csak ott van nem magasított ülőhely másrészt meg könnyebben le tudnak jutni a buszról. Engem is majdnem lelöktek többször is a buszról annyira tolakodnak lefele félnek, hogy fent maradnak. Meg többször szidják az iskolásokat, hogy nem adják át a helyet bezzeg a busz után meg úgy fut, hogy mint egy fiatal.
2021. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akik most idosek azok amikor fiatalok voltak olyan buszokon utaztak, ahol elol volt az elsobbsegi ules, ahol a sofortol lehetett/kellett kerdezni a megallokat (ha ismeretlen helyen vagy tavolsagi vonalon voltal), tavolsagi buszon eleve cska elol lehetett felszallni es ha idos vagy nehezebbe mozogsz akkor jobb mihamarabb leulni es a sofor legalabb keznel van ha le kell szallni e snem menne egyedul.

En nem vagyok idos, de gyerekkoromban en is folyton elol ultem mert hanyos voltam, de a nenik bacsik is elol szrettek ulni (bar akkoriban volt hogy cska csupa idos ult a buszon). A soforrel ott lehet elop beszelgetni, szolni neki segitseget kerni.


Ma mar sok minden nincs ugy, de vannak megszokasok. En is automatikusan meg pesten is elore szallok fel, ha ejszaka van es felek, ha rosszul vagyok es tartok tole elajulok, elhanyom magam, ha nem vagyok ismeros a kornyeken es nem mukodik a megallokijelzo a buszon stb.


Sok idos szedul is...elol nem raz annyira busz. Hatul szinte lobogsz vagy ulsz a kipufogogazban.



Es nagyon nem mindegy budapestrol, szegedrol, sopronrol beszelunk vagy egy taolsagi jaratrol Kecskemet Baja kozott vagy tengerpartratarto tarsasutazas buszarol (itt hogy halljak ha mondanak valamit elol...a fo ok) vagy epp milyen buszrol van szo? Utobbinal egy regi ikaruson en is cska elol utaznek tartva a hanyastol es a bottal kozlekedo nenit is megertem miet marad elol, de a pesti buszok egy jo reszen masodik jatonal eri meg az idoseknek felszallni ott kzel vannak a soforhoz is es ott vannak nem magasitott es tobb elsobbsegi ules is.

2021. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is megfigyeltem, ráadásul olyan járatokon is, ahol bármelyik ajtón fel lehet szállni.

Talán a sofőr közelében nagyobb biztonságban érzik magukat.

2021. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!