Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik város a legszebb,...

Melyik város a legszebb, legélhetőbb Erdély területén?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kolozsvár szép (volt), sajnos nem túl élhető, nagy a drágaság és a zsúfoltság, mondjuk a drágaság nem annyira szembetűnő, de rettenetes a zsúfoltság, dugók stb.

Brassó, Szeben szép és élhető, a környék miatt nekem Brassó sokkal jobban tetszik.

M.vásárhely szürke mezőváros, nincs túl sok lehetőség és talán ott a legnyomasztóbb az oláh jelenlét.

Segesvár kisváros, inkább turista célpont, nem tudom mennyire élhető.

Temesvár elég lepusztult, a belváros nagy része a cigány maffia kezében van.

A többi várost nem ismerem.

2022. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezek közül Brassó. Turistaként jártam végig a legtöbbet, ha ki kellene költöznöm, biztosan oda mennék.

Ha viszont kinn akar valaki dolgozni, a román nyelvtudás elengedhetetlen. Persze el lehet menni pásztornak Hargita megyébe is, oda elég lehet a magyar is, de feltételezem, nem ez lenne a cél.

2022. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es, mi tetszett ennyire Brassóban?


Egyébként Kolozsváron vannak multik, ahová nem kell tudni románul.

2022. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárad egészen rendben van élhetőség szempontjából, arra szavaztam. A 11-es válaszadónak nagyon igaza van, Kolozsváron fullasztó mértékű a zsúfoltság és túlépítettség. Kolozsvár hangulatát és minőségét az elmúlt kb. 15 évben nagyon megkínozta az ingatlanberuházók mohósága, és még nem látszik annak a folyamatnak a vége.

Kedves Moric15, a 7-es hozzászóláshoz: a mai értelemben a magyar közbeszédben sokszor "Erdély"-ként utalunk a történelmi Magyarország azon részére, ami Romániához került, Bánsággal, a Partiummal és Dél-Máramarossal együtt. Én magam is így hívom, pedig tudom, hogy a szóban forgó terület kb. a fele, ami az igazi Erdély.

2022. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
En szemely szerint Nagyvaradot kedvelem azok kozul amiket felsoroltal, de leginkabb Csikszereda kornyekere huz a szivem
2022. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Bár valószínűleg nem azok a leglátványosabbak, de szerintem a magyaroknak a magyar többségű városok lehetnek a legélhetőbbek, ahol hosszabb távon is otthon érezheti magát az ember. Él még azért egy kisvárosnyi magyar Aradon, Temesváron és Brassóban is, de kis arányuk miatt valószínűleg rejtőzködőek. Mivel ez elég szubjektív kérdés, érdemes inkább személyes tapasztalatokra hagyatkozni, vagy interneten is szét lehet nézni, pl itt: [link]
2022. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!