Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ebben az esetben mit választan...

Ebben az esetben mit választanátok?

Figyelt kérdés

Tudom ez a mi döntésünk, de kiváncsi vagyok más, nem a környezetemben élő emberek véleményére.

Ebben az esetben mit választanátok?

Hazaköltöznétek Angliából, vagy maradnátok, úgy

-hogy van egy babátok

-otthon van hitel nélküli házatok

-van félre tett pénzetek

-Angliában el kéne költözni egy nagyobb lakásba

-és Angliában egy ideig a nő nem tudna dolgozni

Igazából mi döntöttünk, szívesen mennénk haza (legalábbis egy időre, settled status-szal vissza tudnánk jönni.)

De a körülöttünk lévő emberek nagyon negatívak ezzel kapcsolatban és a magyarországi élettel kapcsolatban.

Külső szemlélőként, hogy látjátok ezt?


2022. jan. 25. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha az apa keresetéből kijöttök és szándékotokban áll Angliában élni, akkor egészen biztosan nem térnék haza. Sőt, ha az anya is el tud később helyezkedni, akkor felszámolnám a magyarországi életemet is.
2022. jan. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 BeefEater ***** válasza:
100%

A nő gondolom Angliában azért nem tudna egy ideig dolgozni mert otthon akar lenni a gyerekkel. Ha ez így van, akkor Magyarországon sem akarna dolgozni pont emiatt, ez nem döntési szempont.

A nagyobb házba költözés nem túl nagy feladat. Másik országba költözni bonyolultabb. Ez alapján maradjatok.

A settled statussal is csak egy ideig lehettek másik országban különben elvesztitek. Ez alapján maradjatok.


Ha semmi más szempontotok nincs, maradjatok. Ha van más is, írd le.

(Én is Angliában élek)

2022. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál.

Az a baj, hogy Londonban élünk, ide köt minket a férjem munkája is, de el kell költöznünk innen a baba miatt, és erre felé nagyon drága az albérlet.

Van egy kutyánk, ez is megnehezíti a költözést.

Megkérdezhetem, hogy te miért nem szeretsz otthon lakni? Vagy mik azok a dolgok, ami miatt nem költöznél haza, ha külföldön élsz?

2022. jan. 25. 12:28
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Ha itthon lenne munkátok, akkor én jönnék.

Aki talál normális munkát, az itthon is boldogul. Persze kérdés, hogy kinek, mi a normális.

Nem élnék Angliában. Sokat jártam ott, turistaként, Londonban is. De engem nem fogott úgy meg. És sok minden nem is tetszett.

2022. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 BeefEater ***** válasza:
59%

Londoni ismerősök mostanában az M25-ön éppenhogy kívülre költöznek. Onnan még egyszerű bejárni Londonba de már jóval olcsóbb az albérlet. Kutyával tényleg nehezebb, de nem lehetetlen.


Ami miatt itt jobb nekem: olyan szakmám van, amivel otthon is jól keresnék viszont itt sokkal jobb a munkáltatók hozzáállása. Szintén ismerősök alapján úgy látom, hogy a fizetések már elkezdtek nőni de a munkáltatók hozzáállásának még sokat kell változnia, hogy elérje azt, amit itt látok.

Ha valamit el kell intézni sokkal egyszerűbb mint otthon. Legyen az közmű vagy akár mi más. Alapjában véve sokkal több lehetőségem van bár mire és itt is kialakult a baráti köröm (de ettől a magyarországi is megmaradt).

Azt a nyugdíj előtakarékosságot amit itt meg tudok csinálni esélytelen lennék Magyarországon.

Az is fontos érv, hogy nem tetszik amerre Magyarország politikailag halad (de az nagyon offtopic itt)

2022. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kettesnek:

Szívesen dolgoznék, vissza vártak a munkahelyemre is, csak oda nem érte meg, mert csak part time-ban tudtam volna menni. Itt nincs senkik, akik vigyázna addig a gyerekre, másra(childminder) nem igen hagynám még, amíg kicsi.

Meg ha a férjem, kicsivel tovább marad minden nap, kb megkeresi azt a pénzt.

Elmehetnék éjjelre dolgozni, de azt nem szeretnénk.

Régóta elvágyunk innen amúgy.

Nincs itt senkink. Minden rokonunk otthon van. Szüleim még nem is találkoztak a babával.

Valahogy úgy érezzük itt lenne a váltás ideje. És Magyarország egyszerűbb lenne nekünk, nem kéne albérletet fizetni.

Nem biztos, hogy tudnánk otthon élni már, mert nagyon régen eljöttünk. De sose tudom meg, ha nem mozdulok ki innen.

Te nem szeretnél sose haza menni?

2022. jan. 25. 12:58
 7/14 A kérdező kommentje:
Na egyszerre írtunk!
2022. jan. 25. 13:00
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazad van azokban, amiket írtál.

Viszont van ismerősünk, aki megcáfolta azt is, amit a munkáltatókról írtál.

Ezért is nehéz a döntés.

Mindegyik mellett szól érv és mindegyik ellen van valami.

Már arra is gondoltunk, hogy haza megyünk pár hónapra, csak megnézni, hogy tudunk élni.


4es:köszönöm, hogy írtál.

2022. jan. 25. 13:05
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

En szinten kulfoldon elek, szinten csaladdal, kisgyerekkel. Nem koltoznek haza. Es elso sorban a gyerek erdekeben: az otthoni oktatasi helyzet annyira csapnivalo, hogy nagyon.


Az nem opcio, hogy kozelebb koltozzetek? Ausztria, Nemetorszag es akkor gyakrabban haza tudtok jarni.

2022. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9es


Jelen pillanatban azért nem opció, mert még nem beszéljük a nyelvet.

De nem vagyunk elzárkózva semmitől.

Azt is beszéltük, hogy lehet csak egy tranzit ország lesz Magyarország egy ideig, aztán megint tovább állunk.

Igazán nem tudjuk.

Annyira belefásultunk ide, hogy nehéz lépni.

2022. jan. 25. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!