Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ez minden felvidéki magyarra...

Ez minden felvidéki magyarra jellemző?

Figyelt kérdés
Pár napja jöttünk haza Szlovákiából és észrevettük, hogy ha egy társaság jött velünk szembe akkor elhalkultak. Mi is ugyanezt tettük. Bennünk az volt, hogy nem tudtuk szlovákok vagy magyarok, ezért inkább nem beszéltünk az anyanyelvünkön , inkább halkabban angolul vagy németül egymással. Aztán mikor elmentek, hallottuk, hogy magyarul beszélnek, kissé ízesen. Lehet attól tartottak, hogy szlovákok vagyunk és majd csúnyán nézünk rájuk? Ez legalább 4-szer fordult elő. Nagyon fura érzés volt.
2022. szept. 23. 09:21
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"ezért inkább nem beszéltünk az anyanyelvünkön , inkább halkabban angolul vagy németül egymással."


De miért? féltetek hogy megvernek vagy mi?

2022. szept. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hol.

Turócszentmártonon a Matica Slovenská épületénél konkrétan kérték a Szlovákiát jobban ismerő, szlovák szakon végzett csoporttársaink, hogy inkább ne beszéljünk magyarul. Rózsahegyen estefelé az utcán is majdnem balhé lett magyar szó miatt.

De mondjuk a déli részen semmi probléma nincs ebből. Szerintem egyszerűen nem akarták, hogy hallják, hogy miről beszélgetnek. Faluban volt? Mert ott főleg szokott lenni ilyen "ösztön", mert a falnak is füle van.

2022. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég… Ez már nem a meciari langyos szar, amikor tényleg azzal voltak túl sokan elfoglalva , hogy ki milyen etnikumhoz tartozik. Lassan húsz éve járom Szlovákiát, összesen kétszer kaptam meg a “na Slovensku po slovensky” kommentárt, mindkettő idült alkoholista volt, az egyik rögtön vissza is aludt, a másikat meg kiröhögtük.
2022. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Ha gondolod, szívesen ajánlok egy rendes pszichiátert.

Jobb lenne előbb, mint később.

2022. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez nemzetiségtől függetlenül sok emberre jellemző, hogy szünetet tartanak a beszélgetésben, ha idegenek jönnek szembe, főleg ha olyan a téma.
2022. szept. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyrészt féltünk is, nagyon sok embertől hallottuk , hogy megvernek meg belénk kötnek ha kiderül magyarok vagyunk. Nekem egy olyan élményem volt, hogy 13 évesen elmentem az osztállyal Dobsinára és a tanáraink megtiltották a magyar beszédet míg sétáltunk az utcán. Előző évben szlovákok dobálták meg az iskolabuszt. Gondolom ez maradt bennem. A többiek is hasonló helyzetbe voltak.🤷🏻‍♀️
2022. szept. 24. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válaszért, de szerintem nagyon általánosítasz. Millió oka lehet, hogy elhallgattak a szembejövők, lehet, hogy privát témáról folyt a beszélgetés, de az is lehet, hogy volt már rossz tapasztalatuk magyarországi magyarral, aki a nyelvjárásukra szól be... Különben meg te magad is azt írod, hogy elhallgattak, amikor szembejöttek :D

Az osztálykirándulásos emlék itt lényegtelen, ha lenne egy 13 évesekből álló osztályom, én is sok mindent tiltanék nekik, mert egy 13 évesekből álló csapat idióta bír lenni, főleg nagy tömegben és az iskola falain kívül. Ahol te normálisan beszélgetve mész végig egy rozsnyói utcán, ott ők úgy fognak végigmenni, hogy B_ZI TÓTOK, BASSZÁTOK MEG, és ez már az a szituáció, amit én se szeretnék kezelni tanárként, meg a helyiek se szlovákként :D

2022. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!