Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik tér mondható ki egyérte...

Melyik tér mondható ki egyértelműen BUDAPEST főterének?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon ilyenről nem beszélhetünk

2023. júl. 31. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Kossuth tér
Szentháromság tér
Deák tér
Hősök tere
Városház tér
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már a Városház teret beírtad, akkor a Fő tér miért maradt ki a szavazásból?


Én amúgy Kossuth térre szavaztam, bár a Deák tér közlekedésileg fontosabb csomópont.

Esetleg még a Clark Ádám tér is szóbajöhet, ahonnan az utakat számozzák.

2023. júl. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nincs.
2023. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen? Egyik sem.



Mondjuk az vicces, hogy a Vörösmarty tér fel sem merült...

2023. aug. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyértelműen a Deák tér, ez nem kérdés, nem is értem.


A Kossuth tér közlekedésileg "kiesik" (nyilván 5. ker, belváros, mihez képest esik ki), és főleg tüntetésekben van szerepe, meg a külföldiek ott bámulják a parlamentet, de ennyi.

A Vörősmarty tér is külföldibámészkodó kis terecske, de a legnagyobb élet a Deák téren van, az a fiatalok legfőbb találkozóhelye, ott fut át 3 metróvonal, ott kezdődik a bulinegyed és önmagában is sok szórakozóhelynek ad helyet.

2023. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a Deák-tér szerintem is. A Kossuth-tér az inkább az ország főtere, az a vidékiek és turisták helye. Nem sok budapesti van érintve ott kivéve talán a parlamentben dolgozókat. Nem egy közlekedési csomópont, nincsenek üzletek, nem egy tipikus találkozópont ellenben a Deák-térrel amire ez mind igaz.
2023. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Örs vezér tere
2023. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahonnan ha elindulsz bármerre, nem mondhatod azt, hogy elindulok a belváros felé. Ez pedig a Deák.
2023. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én is a Deákot mondanám, itt a 4 metróból 3 metróvonal találkozik. Meg rengeteg ember találkozik itt nap mint nap mivel innen tényleg szinte minden elérhető a városban.
2023. aug. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!