Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyire baj ha vonaton állok?

Mennyire baj ha vonaton állok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Nem nagyon vagyok otthon a vonatozás dologban még, viszont néha alig van hely, vagy helyjegyes vonaton elfoglalják a helyem.. ( nem, nem szólok.. nem akarok veszekedni. Tudom, kéne. Mindegy)

Ilyen esetekben ha állok az mennyire baj? Vagy belémköthetnek?



2023. aug. 30. 02:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
illetve ha állhatok akkor hol? Az ajtónál? De ott nem néznek hülyének?
2023. aug. 30. 02:36
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
En sem szoktam vitatkozni, ha elfoglaljak a helyemet, hanem leulok oda a kozelbe. Ha valamelyik kovetkezo allomason felszall valaki, akinek oda szol a helyjegye, amit elfoglaltam, akkor még arrebb ulok. Es ha nincs hely, akkor esetleg szolok annak, aki a helyemen ul. De nem mindig, csak ha meg sok ido van hatra ahhoz, h alljak. Ha tele van a vonat, es van biciklitarolos resze, en oda szoktam menni. De lehet kint is allni a folyoson, az ajtonal, meg gyakorlatilag barhol, ahol meg tudsz kapaszkodni, es nem zavarsz masokat, ugy ertem, nincs benne a feneked masok arcaban. De zsufolt vonatokon nem kerdes, h ez is elofordul. Bele fogsz jonni a vonatozasba, figyeld meg, h masok hol allnak. Az ajtonal akkor celszeru allni, ha a kovetkezo allomason leszallsz, vagy ha meg tudod oldani, h a ketoldalrol erkezo leszalloknak utat biztositasz. Legrosszabb esetben Te is leszallsz, aztan vissza. Nem kell nagy ugyet csinalni belole. Senkit nem neznek hulyenek azert, mert az ajtonal all a vonaton, max. azt hiszik, h tul koran keszulodik a leszallashoz. Nem hiszem, h kellene erdekeljen, h vadidegen emberek mit gondolnak rolad egy vonaton, amennyiben nem blokkolod teljesen az utat.
2023. aug. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 BlackSword ***** válasza:
94%

Először is győződj meg róla, hogy a megfelelő kocsiban vagy e... sokaknak nem megy még ez sem...


Én ezután megkérem a kedves delikvenst, hogy legyen már kedves ne butáskodhon már a helyemen, hanem adja már át...


Persze ésszel...

Két eset van:

az egyik, mint említettem a kocsi számát nem volt képes beazonosítani, akkor kedvesen elmagyarázom neki, hogy melyík is az a kocsi...


A másik, amikor egymás mellé kérték, de véletlenül sem úgy kapták, ekkor ő megmutatja, hogy melyík az övé, leülök, oszt puszi...

2023. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%
Hát ha nincs hely, akkor mi mást tudnál tenni, mint hogy állsz.
2023. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Én még a nyugatitól ferihegyig mindig állok.
2023. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon. Letöltendőt fogsz kapni.
2023. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
22%
Feküdj inkább a padlóla le.
2023. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem gond. Sokszor én is állok. Akinek nem tetszik beveheti!

Olyan helyen állj ahol tudsz kapaszkodni ha a jármű mozgása miatt szükség lenne rá.

2023. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 BlackSword ***** válasza:
73%
#6-os, dehogy letöltendőt kap, a vasutámollomáson a rögtönkivégző bíróság ítéli...
2023. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért kérdeztem csak, mert egy régebbi kérdésnél olvastam, hogy valakinek volt helyjegye, de állt inkább, és az ellenőr pótjegyet vetetett vele, vagy valami ilyesmi… azt hittem lehet belőle baj, de akkor nem.
2023. aug. 31. 01:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!