Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vidékről 6000 forint feljutni...

Vidékről 6000 forint feljutni Budapestre?

Figyelt kérdés
Valaki fel szeretne számolni nekem a szolgáltatása fölébe 12 000 forintot, mert ez az útiköltsége, hogy feljusson Budapestre. Nem tudom honnan jön igazából, csak nekem ez kicsit soknak tűnik, de pesti vagyok, lehet csak el vagyok tévelyedve. Mindenesetre Harkány pl., ami a lehető legmesszebb van, volánnal kb. 4500, bár lehet, hogy a BKV-jegyeket is beleszámolja... Szerintetek reális ez?

2023. szept. 12. 11:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az autóval kapcsolatban igazad van, viszont az eltévelyedés kifejezést helyesen használtam. Mondjuk azt nem tudom, hogy jönnek ide a melegek. Lehet, hogy kicsit túl sokat gondolsz rájuk.
2023. szept. 12. 11:47
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Egyszerű. Indulás előtt tankolja tele majd a végállomásnál is tankoljon. A különbséget ossza el 2vel és megvan a te részed.
2023. szept. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha sokallod, akkor keress helyi szolgáltatót.
2023. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Harkány és Budapest között 249 km távolság van. Egy átlagos(!) autó 6-8 litert fogyaszt 100 kilóméteren, szóval ha 7-el számolunk, akkor olyan 35 liter az oda-vissza út. A 95-ös benzin asszem 640 forintba kerül literenként, tehát 640x35, ami 22400. Ezt elfelezve 11200 forint a benzinnek azon része ami rád tartozik.


Természetesen nagyon sok a változó, a kocsi fogyasztása, milyen benzint használ és az is, hogy pontosan honnan-hova mentek.

2023. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A hatósági árakat kivéve mindenki úgy árazza magát, ahogyan akarja. Ha én Dunapesten, a Kacsaláb utca 2-ben lévő telephelyemről 890 ezer forintért megyek ki a Kacsaláb utca 3-ba, jogom van hozzá. Az ügyfélnek meg joga van ahhoz fordulni, aki ugyan 240 km-ről jön, de ingyen.


Komolyra fordítva: Ne csak az úti költséget számold.

Ha helyben, a saját telephelyén megkeres 5000 forintokat óránként, hozzád eljutnia két óra, akkor 10 000 forint termelés helyett utazik. Érted? Nem csak a benzin a kiadása (meg az autózás egyéb tetemes költsége), hanem a kieső bevétel is. Nyilván nem fogja teljes egészében rád terhelni, de ezzel is kell kalkulálnia.


És ha autós ember vagy, te is tudod, hogy a benzin egy dolog. De ha nem, akkor írom: biztosítás, gépjárműadó, kötelező és ajánlott szervizek, vizsgáztatás, kopó dolgok cseréje stb.

2023. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen, rális.

Rohadtul nem Harkány van a legmesszebb Budapesttől.

Tényleg fogalmad sincs mi van a várostáblák után? :D Jól beszopjátok ti ott a kormánypropagandát és sötétben vagytok tartva...

Zajta például kétszer olyan messze van... 9500 Ft a buszjegy.

Itt találod a vasúti jegyárakat km szerint: [link]

Ebben nincs benne az esetleges helyjegy ami IC-re kell. Ha az utazás napján veszi, akkor 990Ft (x2).

BKV jegyis kell 2-4 db. Én sosem úszom meg 4-nél kevesebből ha megyek Butapestre.

Ha autóval számolsz, akkor az itt szereplő adatokat vedd figyelembe:

[link]

[link]

A fentiek szerint egy kis benzines kocsival 250 km-t lehet megtenni 12ezer forintból. Vagyis Budapest Eger, vagy Budapest Fonyód táv oda vissza kb.

2023. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Az én autómmal 200 km = 10.000 Ft. És akkor az amortizációt még nem számoltam. A távolságot egy vállalkozó oda-vissza számolja, mert haza is kell utaznia.

Biztos közelről jön, azért kér ilyen keveset érte.

2023. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

12ezer egy átlag szervizben egy átlag óradíj ott a nagyfaluban. Úgy, hogy te viszed oda a szerelni valót, nekik ki sem kell jönni a pult mögül. Mifelénk itt a csúnya vidéken van még 7-8ezerért is.

Kosaras kocsi órabére itt 25ezer, csak az került 100ezerbe mire ireért meg hazament, + a 8 órai munka. A szerelő akinek kellett a kosaras kocsi 50-et kért a kiszállásra ami oda-vissza volt 85 km. + még a 8 órai munkabére. És akkor még az a berendezés amit szereltek szóba sem került hogy ki és hogyan hozta ide...

12ezer forinton jajjgatni manapság az már a fillérb..ás minősített esete!

2023. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Pl nekem 70 km 1450 Ft x2 + a BKV Ez már 5 ezerre is azért kijön.
2023. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ebből 12 ezerből vissza is megy?
2023. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!