Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Foglaltam egy szállást budapes...

Foglaltam egy szállást budapesten, a tulajdonos kauciót kér. Mit lehet tenni, ha nem hajlandó azt visszaadni?

Figyelt kérdés
Figyelmetlen voltam és nem vettem észre, hogy kauciót is kérnek, lemondani már nem tudom. Hogy tudom magam bebiztosítani, hogy a pénzt majd visszakapjam? Ha nem hajlandó azt visszaadni akkor mit tudok tenni?

2023. szept. 29. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adná vissza? Ha a szállásnak nem lesz baja, akkor visszakapod.
2023. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon paranoiás vagyok az ilyenek miatt. Az is furcsa, hogy az érkezés előtt kérik a kauciót több héttel, általában érkezéskor szokták kérni.
2023. szept. 29. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez a normális, ha csak érkezés elött kérnék, és az illetö emiatt visszalép, akkor a tulajdonos veszít egy csomó pénzt, ezért kérik a befizetéssel együtt.

Másrészt meg ezt az is indokolja, hogy vannak vendégek, akik majdnem romosan hagyják ott a lakást (minden mocskos, lámpa, egyebek összetörve, Wc eldugítva, stb), a következö vendég meg fél nap múlva akarna jönni, a tulaj csak expressz javító cégeket tud igénybe venni, ami igen drága, adott esetben többe kerül, mint amennyi bejött a szállás kiadásából bejön.

A kauciót ezért kérik, saját magukat akarják bebiztosítani.

Ha rendben hagyod ott a szállást, akkor visszakapod, márcsak azért is, mert ha rendszeresen, ok nélkül visszatartanák, akkor a minösítésben megjelenne, és többé nem tudná kiadni.

2023. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha jogtalannak ítéled majd meg, ha nem kapod vissza, akkor nyugodj meg, mehetsz bíróságra. Megbízol egy ügyvédet, és néhány év múlva a nagytiszteletű bíróság biztosan bölcs döntést fog hozni. Az más kérdés, hogy ha a javasra is dönt, a papíron vagyontalan magánszemély tulajdonos milyen ingóságából lehet majd érvényt szerezni ennek a bölcs döntésnek.
2023. szept. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es: ha a tulajdonosnak van egy kiadó lakása, akkor NEM vagyontalan!
2023. szept. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen értem a kaució lényegét, de számtalanszor foglaltam magamnak már hétvégére apartmant és sehol nem kérték, főleg nem ennyivel előre. Így, hogy semmi szerződés, csak küldjem el a pénzt azért kicsit aggasztó, mert kb. semmit nem tehetek ha nem küldi vissza. Annyit tudok tenni, hogy átvételkor alaposan átvizsgálom a lakást és fényképeket készítek a hibákról, de még így sincs semmi garancia, hogy visszafizeti.
2023. szept. 29. 21:25
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
addigra már vagyontalan lesz. Papírforma szerint. A nagytiszteletű pedig annak alapján hoz ítéletet, nem a józan ész szabályait követve.
2023. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Rettegsz a kis penzed miatt. Megis, aki egy vadidegent beenged az ingatlanaba, annak milyen biztositeka van?

Te visszakapod, ahogy a kauciot. Na de a figyelmetlenseged miatt kivetelt kepezni veled?

2023. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
47%
Albérlet esetében szoktak kauciót kérni. Pár napos szobafoglalás esetén előleg a jellemző, közvetlenül is és szállásportálon keresztül is. Szóval ez elég furcsa. Hány napot töltesz majd ott?
2023. okt. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!