Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet meghívólevelet...

Szandika15 kérdése:

Hogyan lehet meghívólevelet igényelni?

Figyelt kérdés

Egy török barátom Magyarországon tartózkodna 1 hónapot és az itt tartózkodásához szüksége lenne meghívólevélre, viszont nem találok erről semmilyen információt.

Esetleg valaki tudna ebben nekem segíteni?



nov. 16. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz erről semmit valószínűleg, mert ez a kérelemtípus megszűnt.

Azt szokták ezzel keverni, ha te biztosítod a lakhatását, de az lehet csak egy sima nyilatkozat is az ingatlan tulajdonosától/haszonélvezőjétől.

A barátodnak csak a konzulátussal kell felvennie a kapcsolatot, majd benyújtani a vízumkérelmet és csatolni a kért okiratokat.

nov. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tudom, olvastam a weboldalon, viszont a barátomnak már minden szükséges dokumentuma megvan és már csak a meghívólevél hiányzik. Azt mondták neki, hogy anélkül nem fog tudni ide utazni, viszont akkor nem tudom, hogy mit kéne tennem.

Azért köszönöm szépen a válaszaitokat.

nov. 17. 05:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... ez érdekes, hogy kell ezt elképzelni?

A barátod mondta a konzulátuson, hogy nem tud meghívólevelet vinni, mert olyan már nem létezik, erre azt mondták neki, hogy anélkül akkor sem kap vízumot? 😳

Esetleg írjatok e-mailt a területileg illetékes OIF-nak (mármint ahol az itteni lakóhelye lenne), nyilván vízumot nem adhatnak, de hátha tudnak valamit, amit mi nem...

nov. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Írtam levelet az itteni oif nak, fel is hívtam őket. Azt mondták már nem csinálnak ilyet, hívjam fel a konzulátust, talán majd ők.🤷‍♀️

Ma nyitás után felhívom őket, de már nem tudom, hogy kihez tudnék fordulni ezzel kapcsolatban. A barátomnak már megvan mindene, de azt mondták neki, hogy meghívólevél nélkül esélytelen, hogy ide utazzon. (Turisztikai céllal, röpke 1 hónapra) Egy céggel kezdte el megszervezni az ideutazását, ők segítenek neki és ott azt mondták, hogy ha Magyarország beszüntette volna a meghívólevelet, akkor ők már tudnának erről és hogy jelenleg is folyamatban vannak olyan utazások, ahol magyar fél küldött meghívólevelet. Valószínűleg én vagyok csak tudatlan a témában, hogy ennyire szenvedek vele.😅

nov. 17. 07:20
 6/9 A kérdező kommentje:

Több telefonálgatás után, de végülis most megoldódott. Röviden nem az állam továbbítja tovább a meghívólevelet és a hozzá kapcsolódó papírokat, hanem nekünk sajátmagunknak kell.

Bár sem az oif nem tájékoztatott engem erről, amikor felhívtam őket sem a konzulátus a barátom részéről, amikor ő hívta fel őket.

Minden segítséget egyébként köszönök.

nov. 17. 07:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Az OIF honlapján hirtelen csak magyarul találtam meg a tájékoztatást ezzel kapcsolatban, de azzal nem tudod esetleg meggyőzni őket, hogy az erbiliekhez már eljutott az infó? 😀

[link]

Amúgy meg ha csak a közvetítő cég akadékoskodik, nem a konzulátus, akkor szerintem nincs gáz, csak meg kell nekik mondani, hogy attól, hogy szerintük "esélytelen", attól még szépen adják csak be azt a kérelmet, aztán majd kiderül 🙂

nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most vesztettem el a fonalat...

Ha nem létezik, akkor ti hogy tudjàtok továbbítani? :)

Vagy milyen papírokat?

Egyébkènt míg létezett ilyen, mindig tájékoztattak mindenkit, hogy a záradékolt meghívólevelet a meghívó kapja meg, neki kell továbbítania, nem is a konzulátusra, hanem a meghívottnak, aki ezt a többi irattal együtt nyújtja be. De ha nem létezik már, akkor ez az infó nyilvàn okafogyottá vált :)


Meg hogy továbbított volna bármit is az állam?

nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Törökök kérnek meghívólevelet, amit ugye itt megszüntettek.

Röviden ezt úgy oldották meg, hogy a meghívólevél helyett kérnek valamit, ami ugyanolyan, mint a meghívólevél, csak nekik a saját országukba kell eljuttatni egy megadott szervezetnek.

Remélem érthetően fogalmaztam.


A közvetítőcég nem akadékoskodik, csak ezt tanácsolták, mivel azt mondták hogy meghívólevéllel sokkal nagyobb annak az esélye, hogy megkapja a turisztikai vízumot.


Igazából ez számomra bonyolult mivel még sosem csináltam ilyet (azzal sem vagyok tisztában, hogy ez régebben hogy működött) és már átnyálaztam minden oldalt is ezzel kapcsolatban azt is amit a kedves 7-es hozzászóló küldött. Magyarországon egyébként eddig senki nem tudott mondani semmi érdemlegeset ezzel kapcsolatban. Végül ezt úgy oldottuk meg, hogy az ismerősöm felhívott valakit a saját országában, aki jobban otthon volt ebben a témában, mint mi és elmagyarázták neki.

nov. 17. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!