Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ebben az országban mindent...

Ebben az országban mindent vidéknek hívnak, ami nem Budapest?

Figyelt kérdés
Tehát akkor mondjuk a budapesti agglomeráció összes települése is már vidék? A nagyobb városok, pl Debrecen vagy Szeged, az is vidék? Mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy lehet akármekkora, akármilyen város, ha az nem Budapest, akkor levidékezi mindenki.

jan. 25. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Értelmező kézi szótárból vett részlet:

"Vidék: Az országnak minden városa, falva, minden tájéka, a fővárost kivéve."

Tehát igen, minden vidék ami nem Bp.

jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
Csak pár bunkóbb ember csinálja, kedvencem, amikor a Rákospalotán lakó ismerősöm vidékez le megyeszékhelyeket :D
jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Igen, a pesti embernek minden vidék, ami a Budapest táblán túl van.


A kedvenc kifejezésem a "vidéki városok". Ezzel a kifejezéssel Debrecenre, Szegedre, Miskolcra, Győrre is utal a pesti ember.

jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
De hát a vidék ezt jelenti: minden, ami nem Budapest. Nem falut, meg szántóföldet értünk rajta, hanem mindent, ami Budapesten túl van, a nagyvárosokat is. Pesttől 2 km-re lakom egy agglofaluban, ez is vidék.
jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Dzsonszi ***** válasza:
88%
Én is egy nem pesti megyeszékhelyen nőttem fel, ott a vidéket mindenre használtuk, ami nem város. Mikor felköltöztem Budapestre én is furcsáltam, hogy nekik minden vidék, ami nem Budapest. Aztán szép lassan én is el kezdtem úgy használni a kifejezést.
jan. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igen, de a nagyobb városok lakói, ha elmennek egy faluba akkor azt mondják, hogy lemennek vidékre.
jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Egyedül Budapestre nem lehet mondani, hogy vidéki város.

Az ország összes többi települése vidéki.


De ez csak a vidék egyik jelentése.


jelenthet meg

- vmely meghatározott helyhez mint középponthoz közel eső, hozzá tartozó földterület; vminek a környéke Pl A Mátra vidéke; a Tisza vidéke; a Duna középfolyásának vidéke. Sopron vidékének egészséges a levegője.

-Olyan (meghatározatlan nagyságú) terület, amelyet bizonyos szempontból (fekvés, domborzat, növényzet, lakosság, gazdasági jelleg stb.) nézve, sajátos jellegénél fogva egységesnek tekintünk. Pl. Dombos, erdős, hegyes, sík vidék; szép vidék; magyar, román vidék; búzatermő vidék; bejárja a vidéket. A nyárfa jól tenyészik a mocsaras vidéken. Magyarország sok vidékén kitűnő bor terem

jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 NTBS ***** válasza:
82%
Lényegében igen. Ez a főváros nem egy ekkora méretű országnak lett tervezve.
jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Ezért van Pestre felmegyünk pl.Szegedre még lemegyünk.
jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
16%

Pont azt akartam írni, amit 8-as. Magyarországnak Budapest a központja, lásd úthálózat, vasúti hálózat, lakosságszámbéli aránytalanságok.


Az agglomeráció jó kérdés. Ha össze van nőve Budapesttel, akkor nem tekintem vidéknek. Például aki kimegy Budaörsre a Tescoba bevásárolni, az nem vidékre ment boltba. Ha Rákoscsaba Budapest része lehet, ami vonattal 20 perc a Keletiből, akkor Budaörs se legyen már vidék.


De aki megnézi a gödöllői Grassalkovich-kastélyt, szerintem vidéken jár még akkor is, ha fél Gödöllő Budapestre jön be minden reggel. Oda már tényleg több településen át kell menni, az már vidék.

jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!