Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Áprilisban mennénk másfél...

Áprilisban mennénk másfél napra Budapestre szerintetek milyen sorrendben lenne érdemes körbejarni a várost?

Figyelt kérdés

Ahova el akarunk menni mindenképp

-Állatkert

-Ha mar ott vagyunk akkor varosliget

-Normafa (itt még sose jártam igazábol nem tudom mit lehet itt csinálni

-Budai vár

-Citadella-gellérthegy

-plázázni

Nem tudom van e még olyan ahova érdemes lenne elmenni.

Elsőnap délelött érkeznénk és második nap kora délután indulánk haza



márc. 11. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A plázákat tojd le, a pesti állatkert pedig túl nagy ahhoz hogy utazós napon látogasd le.
márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fér bele másfél napba. Húzd ki a Normafát, ami annyira nem izgi, te se tudod mit csinálnál ott, plusz minimum másfél óra utazás.


Budai vár - Gellérthegy - pláza első nap,

Állatkert / Városligetből amennyi belefér második nap (de mondjuk ez azért fog hagyni hiányérzetet)

márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Normafát is kihagynám, ezen keretek között semmit nem lehet ott csinálni. Nem azért, mert nincs ott semmi, hanem azért mert egy hegyvidéki séta vagy még inkább túra része lehetne. Pl. elindulni a fogas felső végállomásától, érintve Normafát, Erzsébet kilátót stb., és kisvasúttal vissza.

Az Állatkert valóban kitöltene több órát, de a közelében ott van a Városligeti tó, a Vajdahunyad vára, Szépművészeti múzeum, Műcsarnok, a a Magyar Zene Háza stb.

A plázákra én is ezt mondom, hogy NE!

Ha a várba mennétek, a Mátyás-templomba belépőt érdemes online megvenni, mert a pénztárnál mindig hosszú sor áll.

márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva csinálnám, mivel az első nap van több időtök, és szerintem az állatkeri nap a kötöttebb. Tehát első nap Állatkert, utána Városliget, ha ott nem akartok bemenni másik múzeumba, csak sétálni, akkor mindenestül simán végeztek 6-ra, ha elég nagy az elhivatottság, akkor plázázni még ez után is tudtok (akár összekötve egy kajálással). Másnap délelőtt pedig Budai vár + Gellért-hegy, ha előző nap nem fért bele, akkor plázázás.

A Normafát én is kihagynám, budapestieknek nagy szám, mert az a legelérhetőbb "hegy", szép is, de messze van, kiesik a többitől. Ha egyszer jut időd, akkor egyébként így első alkalommal az Erzsébet-kilátót és a libegőt érdemes megcélozni.

márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bocsi Állat kert alatt melyiket érted? mert van egy ami a hősök terénél van még van egy a Megyeri úton is a szusza állatkert!
márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!