Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Drága a balaton vagy nem ?

Drága a balaton vagy nem ?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok a Balaton drága ? Tudom viszonyítás kérdése , mert Afganisztánban olcsóbban lehet szállást találni amíg mondjuk New Yorkban drágábban. De most a ti saját véleményetekre vagyok kíváncsi hogy drága vagy nem ?
márc. 12. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos drága mind a szállás mind az étkezés.

A külcsín még nehol elég retró

márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Annyira drága, mint mindig is volt. Balatonnál és minden más nyaralóhelyen, de egy sima strandon is drágább az étel, ital.

Szállás meg van ezerféle, minőség és árkategória is.

márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mivel hasonlítod, mik az igényeid.


Szerintem az ár/érték aránnyal van a baj. Szerintem a Balaton, mint fürdőtó nem akkora durranás. Még országon belül is vannak sokkal jobb tavak. A szomszédos országokban meg bőven.

Ami nálam kiveri a biztosítékot az az, hogy sok helyen csak fizetős strand van. Ami egy család egy hetes nyaralásánál komoly tétel.


Szállást lehet olcsón találni, de azoknak a minősége is sokszor alacsony.


Ha meg az ember kirándulgatni szeretne, akkor ezerszer inkább érdemes Szlovákia, Ausztria vagy Szlovénia felé venni az irányt.

Ha meg nem nincs gond a repüléssel, akkor irány Görögország.


Szóval a nagy előnye, hogy közel van. Illetve ha valakinek a családban van nyaraló, akkor nyílván más a helyzet.

márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Magyar viszonylat drága, igen. Ennél már csak Budapest belvárosa drágább
márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is az ár-érték aránnyal van baj. Nekem alapból nem ér annyit, mint egy tengerparti nyaralás, de többet meg végképp nem.

Egyébként nem tartom magam skótnak, szívesen adok ki nagyobb összeget egy számomra tetszetős úticélért (mondjuk trópusi területek), de minden helynél van egy lélektani határom, ami fölé az adott hely viszonylatában nem szívesen megyek, márpedig a Balatonnál már évek óta csak efölött lehetne kihozni egy nyaralást.

(Ráadásul Debreceni vagyok, nekem nem is érdemes annyit utaznom odáig, mikor heti 3x megy tőlünk a Wizz mondjuk Lárnakába, legutóbb 4 óra volt az itthoni lakásajtótól a tengerpartra érni, és még az időjárás sem akkora lutri...)

márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ár- érték arányban borzalmas.

Egy iszapos pocsolyáról beszélünk szocreál fílinggel, mégis olyan árak vannak, mint egy felkapott mediterrán tengerparton.

A szállások minősége is rossz az árakhoz képest.

Összességében nem éri meg hosszú időre oda utazni.

márc. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Vegyünk alapnak egy sima három csillagost, az nagyjából középérték. Sokan apartmanoznak, viszont az eléggé helyfüggő, hogy hol mi elérhető.


Ebben a kategóriában olcsóbb a Balatonnál átlagosan a legtöbb görög sziget, Málta, a spanyol tengertpart jelentős része, a Kanári-szigetek, Horvátország majdnem egésze (mínusz nagyjából Dubrovnik), az olasz tengerparti részek java, Ciprus, a török riviéra, Marokkó, Tunézia, Egyiptom.


Direkt csak olyanokat soroltam, ahova majdnem mindig lehet fogni olcsó repjegyet, meg nyilván nem lenne fair olyan gazdasági sikertörténeteket hasonlítani a Balcsihoz, mint mondjuk Kambodzsa, ahol adott esetben tényleg 15 dollár egy 4-5 csillagos hely reggelivel.


Az egésznek elég egyszerű oka van: a szállodaipar ugyanúgy ki van szolgáltatva a NER-nek, mint minden fizikailag az országban található vagy alacsony hozzáadott értékű szolgáltatás. SZÉP-kártya nélkül lehetne húzni a rolót, az viszont erősen torzítja az árakat, ha emberek olyasmit vesznek igénybe, amit normál esetben eszükbe sem jutna, így decemberben csomó multis meg állami dolgozó 100-500k összegben próbálja elvelneszelni a lóvét, hogy el ne ússzon.

márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Mocskosul undorítóan drága. Ár-érték arányban meg egy lepukkant kalap szar.


Szerintem maximum a régi nosztalgikus időkben számított "jónak" amikor átlag ember nem jutott el külföldre és a Balaton is fél napi utazásra volt. De valójában akkor sem volt az.

márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindig is drága volt. Csak ugye az emberek fizetése nem változott, a balatoni árak viszont mentek felfelé, ezért mondják, hogy mocskosul drága. Minden drága jelenleg, nem csak a Balaton.

Ettől én még imádom és minden nyáron eljárunk fürdeni. Nyílván nem kajálunk mindig étteremben, meg sokszor viszünk otthonról kaját, meg apartmanba megyünk, nem szállodába.

márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%

7: Miért kell mindenhol ner-ezni???

Ez így volt 20-30-40 éve is. Nyilván más igények, más lehetőségek vannak ma, de akinek nem volt pénze, annak mindig is drága volt a Balaton. Max. akkor volt kedvezményes SZOT üdülő. Legtöbbje olyan, amire ma már nem vágyna senki sem. Illetve olyat ma is lehet találni olcsón.

márc. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!