Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországi nagyvárosokban...

Magyarországi nagyvárosokban (pl Debrecen, Szeged, Győr stb ..) ugyanúgy sok a külföldi, mint Budapesten? A mostani helyzet is érdekelne, illetve az ukránok és a bevándorlók/vendégmunkások előtti idők is.

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok és érdekelne, hogy más nagyvárosban is ennyire "színes" lakosság/környezet stb...

Itt ugye ha felszáll az ember a villamosra akkor fele magyarul a másik fele angolul vagy egyéb nyelven beszél.

Nem csak erre a 3 városra vagyok kíváncsi természetesen, bármelyik másikra.


Köszönöm szépen! :)



ápr. 8. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Az ország nyugati részében inkább. De ott több a turista is.

Sopronban például minden németül van kiírva a rengeteg osztrák miatt, és eurót is elfogadnak a boltokban.

Ami nem kifejezetten határközeli város, ott nem jellemzõ a sok külföldi. Nem sok olyan ország van, ahonnan nézve Magyarország vonzó hely. Illetve pld Fülöp szigeteki, kínai, ukrán vendégmunkások persze vannak gyárak közelében, de azok általában a munkásszállón tanyáznak, szóval nem sokat látod az utcán céltalanul ténferegni meg nézegetni a túristalátványosságokat, csak ha hajnalban pont arra jársz, ahol felszállnak a mûszakos buszra.

ápr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Győrben alig hallok idegennyelvű embereket. A többi várost nem ismerem.
ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem, de azért a nagyobb egyetemvárosokban (mint például Debrecen és Szeged) nyilván már csak a diákok miatt is vannak külföldiek bőven.
ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Debreceni vagyok, az egyetem környéke (+a villamos és busz, ami oda visz), a belváros és a bevásárlóközpontok tele vannak külföldiekkel, leginkább egyetemistákkal.

A kisfiam másfél éves, a játszótéren rendszeresen találkozom nem magyar anyukákkal is, de szerintem ők inkább ukránok (oroszul sem tudok, de olyasmi a hangzású nyelvnek hallom).

A lakótelepeken vegyes a kép, ott egyetemisták, vendégmunkások és menekültek is vannak.

Szóval összességében sokan vannak a külföldiek szerintem.

ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Ahol van külföldi nyelven is oktató egyetem és filippínók számára készült gyár, ott vannak bőven. Nyilván a turistáknak az a fajta hányada hiányozni fog, akinek derogál repülőgépen és taxin kívül mással is utazni. Szóval akkora turista áradatra ne számíts, mint a Prága-Budapest-Bécs körúton. Ukránok meg aztán most az utolsó téesz-raktárban is vannak. Bár én még ukránul 100-ból 1-szer sem hallottam egyiket sem, sőt, lefogadom, nálunk nem is oroszul beszélő ukránok, hanem úgy sejtem, egyenesen ukrajnai oroszok maradtak.
ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tiszaújváros kimaradt :p ott van egy csomó
ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Debreceni vagyok, elég sokat járok Budapesten, és azt kell mondjam a lakosság számához képest Debrecenben nagyobb arányban vannak külföldiek jelen mint Budapesten. A belváros és az egyetem vonalán végig lényegében többségében külföldieket afrikaiakat, ázsiaiakat, közel-keletieket látni az utcákon. Ugyanez van a bevásárló központokban is. Ami még durvább, hogy már nem csak a felkapottabb környékeken, egyetem közelében vagy népszerűbb lakótelepeken, de a csendes külvárosi kertesházas utcákban is hétköznapi látvány az afrikaiak, ázsiaiak jelenléte.


A külföldi egyetemisták többsége afrikai és közel-keleti, de ma már nagyon sok az ázsiai is. A nem egyetemista, tehát valamit helyben dolgozó külföldiek közül az afrikaiak, közel-keletiek közül nagyon sok az ételfutár, lényegében magyar ételfutár már csak mutatóban ha akad. Az ázsiaiak pedig valamilyen idetelepülő gyár kapcsán vannak itt. Ezenkívül németeket szoktam még látni-hallani ők nyilván a német gyárak kapcsán kerültek ide és ami nagyon durva, hogy egyre több a román akik a legdrágább környékek ingatlanjait vásárolják fel. Debrecen bulinegyedében a Simonnffy utcán is többségében külföldieket látni-hallani. A belvárosban pedig török éttermek is vannak. Ezenkívül a BMW gyárat egy török nagyvállalat építi kizárólag török munkásokkal, de ők nem igazán jelennek meg a városban.


Hihetetlen, hogy pár év alatt ennyire megváltozott Debrecen. Az egyetem kapcsán már a 80-as években is sok afrikai, közel-keleti, egyéb harmadik világbeli országból például Dél-Amerikából jövő diák volt a városban, de közelben sem annyi mint most, mivel a debreceni fidesz kézben lévő egyetem teljesen profitorientálttá vált és a külföldiekre építi az üzletpolitikáját. Ázsiaiak pedig mutatóba se nagyon voltak régebben, de egyrészt az utóbbi években az egyetem őket is megtalálta és bevonzotta, másrészt a mostani kínai és koreai gyárépítések kapcsán jelentek meg tömegesen.


Nem véletlenül szálltak el ennyire a helyi ingatlanárak, mert egyébként semmi más nem indokolja ezt, mivel a helyi fizetések még mindig a szokásos kelet-magyarországi szinten vannak, ezért a magyar lakosság önmagában nem gerjesztette volna fel ennyire a lakásárakat még a CSOK közreműködésével sem. A kormánynak nagy felelőssége van ebben, hogy így engedi a külföldiek ingatlanvásárlását, persze tudjuk, hogy a fidesz érekelt az ingatlanárak elszállásában, a CSOK-ot se véletlenül találták ki ilyen formában, de így a helyi magyar fiataloknak lányegében esélyük sincs saját lakásra.

ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Nem igazán. Debrecen például totál kihalt, szinte semmi élet sincs.
ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hajnali kettőkor még tele van a belváros, de totál kihalt. :D
ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
55%
Debrecenbe eddig egyetemisták voltak külföldiek. Most sok gyár épül és külföldi építőmunkás pl. Tescoban vannak sokan de a gyárak környékén laknak kontenerszallasokban. Ha menekülnek a gyárak akkor sok külföldit várnak de az önkormányzat a város népességet 50 ezer fővel akarja növelni. Biztos lesz köztük külföldi is.
ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!