Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy lehet eljutni Csíkszeredára?

Hogy lehet eljutni Csíkszeredára?

Figyelt kérdés

Budapestről szeretnénk a barátaimmal eljutni a csíksomlyói búcsúba, viszont vezetni egyikünk se tud, a szervezett utakat pedig szeretnénk elkerülni.


Brassóig már kinéztük az utat, vonattal odáig egyszerű, viszont azt még nem tudjuk, hogy onnan hogy a legegyszerűbb eljutni Csíkszeredára.


Nagyön megköszönném, ha valaki aki helyi, vagy már megjárta az utat tudna adni pár jó tanácsot.



ápr. 23. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Budapestről naponta 2 közvetlen vonat megy Csíkszeredára (amiknek Brassó a végállomása), ezek a Keletiből 6:40-kor és 17:40-kor indulnak. A menetrendet és a jegyek árait megtalálod a [link] oldalon, ahova magyarul is beírhatod a célállomást. Brassóra felesleges kerülő elmenni, ha nem szeretnétek arrafelé is programot szervezni.
ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem közvetlenül vonattal mentek odáig, ahogy #1 javasolta, akkor lehet busszal/vonattal is eljutni Csíkszeredába. Brassó - Sepsiszentgyörgy - Csíkszereda útvonalon. Csak itt váltani kell vonatot és a jegyet Brassóban kell venni.


Bár őszintén nem tudom lesz-e helyetek, a vonatok ilyenkor zsúfolásig tele vannak.

ápr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én a helyetekben elrepülnék Marosvásárhelyre, az 50 perc, és onnan 4 óra 10 percet vonatoznék a 15 órás vonat helyett
ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Autóval, repülővel, Flix busszal, vagy vonattal, vagy ezek kombinációjával.
ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Flix Busznak van direkt járata Budapest - Csíkszereda között.

CSakszereda románul Miercurea Ciuc


[link]

ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Összességében a Flixbus tűnik a legegyszerűbbnek, igaz 13 óra az út, és Nagyszebenen keresztül megy, de legalább nem kell a román helyi járatokat bogarászni.
ápr. 24. 22:50
 7/9 Kései Sirató ***** válasza:
Szívesen :D
ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 és #7: Hol találtál közvetlen buszt Csíkszeredára? A Flixbus keresője nekem csak átszállásos lehetőségeket ad ki, ráadásul 30 perc van átszállni, ami ilyen hosszú útnál nem biztos, hogy elég. A közvetlen vonat szerintem egyszerűbb, mint buszról buszra átszállni.
ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
Vezetni az emberek 90% nem tud. Ez ne legyen a kadály. Autó kell, üzemanyag, meg jogsi. Utóbbi opcionális 🤣
ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!