Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit lehet csinálni Budapesten?

Mit lehet csinálni Budapesten?

Figyelt kérdés

Május végén megyünk Budapestre de igazából ötletem sincs mit lehet ott csinálni, kocsmákra, bárokra vagy koncertekre gondolok, akár parkok, múzeumok. Ingyenes programok is érdekelnek.

Leginkább Budapest közepén Margit sziget körül.



máj. 12. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Vagy Margitsziget, vagy Margit-sziget. Kocsma Sikátorospocsolyaházán is van. Budapesten rengeteg dolgot lehet csinálni. Csak kérdés, mi érdekel. Én most utazom egy sokkal kisebb városba, de a kocsma valahogy nem jutott eszembe. Annyi minden érdekességet lehet ott találni, hogy a tizedére sem lesz időm.
máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem véletlen soroltam fel amik az én fejemben voltak, kis városból megyek, itt kb nincs semmi más csak kocsma, de abból is 10+. Több napra is megyünk éjszaka szórakozóhelyen kívül nincs más szerintem, helyi tapasztalat.

Mivel még nem jártam Budapesten csak átmenőben nem tudom mit lehet csinálni. Nappal és éjszaka. Erről szól a kérdés.

máj. 12. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Van több ezer kocsma, minden hétvégen vagy egy tucatnyi koncert, szórakozóhely, több tucatnyi park és múzeum, van egy csomó fürdő és strand.


Én nem tudom helyetted kitalálni, hogy mit szeretsz csinálni szabadidődben.

Ha egy jó vidéki, kocsmás bebaxáshoz vagy szokva, akkor egy felkapott, menő szórakozóhelyen valószínűleg csalódni fogsz a túlárazott, vizezett sör miatt, meg a sok külföldi miatt.

máj. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen random, ahogyan eszembe jut:

Margitsziget sétának jó, szép hely, és mindkét partjáról jó a kilátás.

De ott van egy ugrásra a Vár. Mátyás-templom, Halászbástya, a Palota, Nemzeti Galéria, Budapesti Történeti Múzeum (Messze nem teljes lista). Lent a Várkert Bazár.

Pesten a Bazilika, Operaház (látogatható), Városliget, benne a Magyar Zene Háza, Néprajzi Múzeum, Hősök tere, csónakázótó, Állatkert.

Még hatszor ennyit tudnék írni, és még akkor sem az összes érdekességet írtam.

máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igeen ilyesmikre gondoltam, Köszönöm.

Gondoltam még a Fiumei sírkertre, esetleg ha még ehhez hasonló ötlete van valakinek annak is nagyon örülnék.

máj. 13. 11:58
 6/10 NTBS ***** válasza:
84%
Konkrétan bármit.
máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Google: "budapest látnivalók"
máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olvastam párat, de valami mást keresek, ami nem annyira "turista Budapest", hanem valami más. Amit csak a helyiek ismernek.
máj. 13. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor menj ki Csepelre.
máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Iszogatós helyek közül nekem a Kakas, Ördögsarok, 4-es 6-os, piros7-es jutott eszembe, ami kimondott kocsma, vagy a Habakuk, illetve a Humbák borkáplna. De ezen kívül rengeteg másik van még a városban.

Sétálni a Margitszigeten, Városligetben, Normafán lehet nagyokat.

Koncert: Barba Negra, Budapest Park, A38, Akvárium, Dürrer kert

Ingyenes múzeumok listáját a google-n tudod megnézni.

Főbb látványosságok még a Gellért-hegy, Budai vár, Gül baba türbéje, Parlament, Pesti korzó, Váci utca, Fővám téri csarnok, Hősök tere, Andrássy út, állatkert, Tropicarium. Ha igazi kalandra vágysz akkor a 7. vagy 8. kerületben végigmész egy utcán.

Plázák is vannak itt szép számmal.

Hétvégente nosztalgia járatokkal is lehet utazni.

Vannak szabaduló szobák, különböző tematikájú éttermek: dzsungel, lovag, kalózos, varázslós, állatos kávézók.

máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!