Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lefoglalták a szilvesztert és...

Lefoglalták a szilvesztert és tegnap meg írták, hogy adjuk vissza a foglalót mert nem jönnek, ti visszaadnátok?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy 30 nappal érkezés előtt vissza szoktuk adni és ha a 30 napban van a visszamondás akkor nem, de pont a 31. napon mondja vissza délután 4 kor ráadásul vasárnap. Elég sok vendéget elzavartunk már miattuk. Amúgy meg a foglalót nem is köteles az ember visszaadni csak az előleget nem?
2010. nov. 29. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Inkább add vissza. Jobb a békesség és tulajdonképp még időn belül volt.
2010. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hol volt a foglalás melyik helyen,melyik országban?
2010. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

[link]


Egy csomó téma van a neten a foglalóról..Érdemes utána olvasni...Én mindenesetre nem a kérdést írtam volna ki,hanem utána olvasok előbb...

2010. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy szolt a megallapodas. Ha zavar hogy vasarnap negykor, akkor ugy kell megfogalmazni hogy mondjuk 20 "munkanappal" elotte. Ha siman 30 nap volt a papiron, akkor az naptari napot jelent, es meg vasarnap 23:59kor irt emailt is kutya koteles vagy elfogadni.
2010. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
add vissza, végülis nem december 24-én írtak, hogy nem mennek, nem hinném, hogy rosszindulat vezérelné őket, ha volt jelentkező, ezután is lesz, amúgy meg cselekedj úgy, ahogy meghírdetted, milyen feltételek voltak megszabva. Amúgy szerintem a november 30. lenne ahatáridő nem? a 29 még a 30 napon kívül van.
2010. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
azért ha ennyivel előtte mondták vissza, akkor még korrektek voltak és biztos volt rá nyomós okuk. A foglalót úgy tudom nem vagy köteles visszaadni, de megállapodástól és jóindulattól függ. Nem tudom mit foglaltak, de ha eddig volt rá jelentkező, akkor lesz ezután is, úgyis mindenki az utolsó pillanatban gondol a foglalásra. Emiatt nem aggódnék.
2010. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha visszaadod nekik, ki tudod még adni szilveszterig a házat, nem? Mellesleg pedig nyersz egy visszatérő vendéget, mert ha látja, hogy korrekt vagy vele (pedig most lehetne kekeckedni és nem visszaadni), akkor nyilván később visszatérő vendéged lesz. És ez az, ami nagyon nem mindegy. A hírnév, a hírverés.
2010. nov. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pont az a különbség az előleg és a foglaló között, hogy az utóbbi nem jár vissza. Aláírták a szerződést, viseljék a következményeket. Polgárjogi szerződés. Mért neked kéne hátrányban lenni a szerződést felrúgókhoz képest?
2010. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Réti bubuzér ***** válasza:
ÉN visszaadnám, akkor is ha az nem jár vissza. -> Tuti, hogy mindenkinek elmondanák, hogy mekkora jófej voltál, és mindenkinek csak ajánlani fognak. Kicsit nézz előre is ;)
2010. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Add vissza és legközelebb egyértelműen fogalmazd meg a szerződést. Egyébként képzeld magad a vendég helyébe - nyilván nem poénból mondta le, és te is örülnél, ha a tulaj visszaadná a pénzedet...gondolom nem kis összegről van szó.
2010. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!