Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Székesfehérváron mit érdemes...

Székesfehérváron mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Osztálykirándulásra oda mennénk.17 év körüli fiatalokat mi kötne le?
2009. márc. 15. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát sokminden nem.

Van egy nagyon szép belváros de ehez kell valaki aki felkészül és elmondja érdekesen a történelmét. Mert már csak a romok láthatóak a királyi várobol, ugyan is itt volt európa egyik legnagyobb bazilikája míg a török le nem rombolta. Elég sok és érdekse dologt lehet róla mondani, de ha csak eldarálják rettentö unalmas.


Aztán ott a Bori vár de az sem köt le kb fél óra.

aztán egy nagy unalom.

2009. márc. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Fehérvár nem unalmas.Én több mint 30év alatt nem untam meg:D

A belvárosban sok érdekesség van.

Püspöki palota (18. század vége, copf stílus) [1], könyvtárában ritka könyveket őriznek

Középkori romkert, nemzeti emlékhely:

Szent István bazilikájának romjai, a bazilika 1543-ig királyaink koronázási és temetkezési helye volt [2]

Árpád-kori királysírok (például III. Béla) a romkertben

Országalma

Ohmann Béla alkotása, a gömbön a következő felirat olvasható:

„Libertates Civitatis Albensis a S. rege Stephano concessae”, azaz Fehérvár szabadságjogait Szent István adományozta.

Püspöki székesegyház (a középkori Szent Péter plébániatemplom helyén)

Szent Anna kápolna (gótikus), amely a város egyetlen változatlanul fennmaradt középkori épülete

Kálmáncsehi Domonkos szobra (a Szent Anna kápolna előtt található; Ohmann Béla alkotása)

Ferences templom és rendház (Szent Imre-templom, „Barátok temploma”: az egykori királyi palota – így a hagyomány szerint Imre herceg születése – helyén áll)

Egyházmegyei Múzeum, benne Prohászka Ottokár Emlékszoba (az egykori ferences rendházban)

Tízes huszárok emlékműve (Pátzay Pál szobra)

II. világháborús emlékmű (Lugossy Mária alkotása)

Ciszterci templom és rendház (rokokó faragott berendezésű sekrestyéje egyedülálló)

Szent István Király Múzeum, ahol Magyarország második leggazdagabb régészeti gyűjteménye tekinthető meg

Fekete Sas Patikamúzeum, ahol a gyógyszerkészítés korabeli eszközei láthatók

Mátyás király emlékmű (Melocco Miklós alkotása)

Virágóra

Deák Gyűjtemény (Oskola utca 10.)

Csók István Képtár

Babamúzeum (Megyeház utca)

Szemináriumi (volt Kármelita) templom

Történelmi órajáték

Aztán ott a Pláza,ami szerintem leköti a mai fiatalságot :D

(googléba beírod,hogy Székesfehérvár érdekességei/nevezetességei stb.Te tudod milyen az osztály ízlése.

2009. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Mi az, hogy nagy unalom? Székesfehérvárona mai Romkert helyén állt a templom, ahol 43 királyt koronáztak és 15-öt temettek itt el. A Fő utcán végig sétálva megnézhetitek a Vörösmarty Színházat, a virágórát, amiről tudni kell, hogy 1959-től minden hajnalban friss virágból kiültetik a dátumot. Tovább haladva a Mátyás-kút található. Aztán a Fekete Sas Patika. A szobrok is érdekesek, amik a városban találhatók. Pl. Mujkó, Kati néni, Vörösmarty szobra, fekvő katona emlékműve, Mária Terézia Huszárezred emlékére a lovasszobor. Van egy bazilikánk is. Röviden ennyi... Úgyhogy érdemes hozzánk ellátogatni!!
2009. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
20:41 hozzászólónak Köszönöm! Egy fehérvári
2009. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Teljesen igaza van az utolsó hozzászólónak.

És ne félj.Nem unalmas!

2009. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleg messze jarok gimnaziumba, de fehervari vagyok. Orultem volna, ha ide ovunk osztalykirandulni, mert szerintem egyatalan nem unalmas, de a tobbiek szerint igen, ugyhogy le lettem hurrogva :)


Amit szerintem mindenkepp erdemes megnezni, mert erdekesnek tartom:

Mindenek elott a Bory var. Iszonyatosan szep, lehet, hogy nem egesz napos program, de szerintem amugy sem akarjatok az egesz napotokat betablazni :)

Deak keptar. Nem csak szep, de meghokkento, erdekes kepek is vannak a tarlatban, foleg a vege poen.

Zichy-liget, utbaejtve a Virag-orat, az Orszagalmat, es a rend kedveert futolag a Romkertet :) Ha vegigsetaltok a Fo utcan, mind ezeket latjatok. Sajnos a romkertben nagyon regen voltam mar, igy nem tudom, mennyire erdekes a felujitott kiallitas, de annyit mindenkepp megerdemel, hogy par percre megalljatok mellette, es akar csak a korlaton keresztul is meglessetek. (De amugy az egesz belvaros van olyan, hogy el lehet benne keringeni 1-2 orat szabadon)

Sostoi tanosveny. Ugyan ez nem konkretan Fehervarhoz kapcsolodik, de jo ido eseten kellemes kis turautvonal, ossze lehet kotni egy laza szabadban sorozessel, csak ne dobaljatok el az uveget :)


Es vegul estere/szabad programra: plaza, mozi, _esetleg_ uszoda, ha kavezo, akkor Kaveszinhaz (belvaros) kocsmat pedig a bevallalosoknak es a 18 ev felettieknek: Vadaszkurt (nem messze a belvarostol, az alsobb szint kisse kesdobalos, es a wcre sem erdemes raulni, de olcso).


Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. márc. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Wow így már sokkal könnyebb lesz nézelődni:) Nagyon szépen köszönöm!
2009. márc. 16. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Az elsö válaszoló vagyok. Fehérváron csináltam meg az idegenvezetöi vizsgámat. ès sokszor vittünk fiatalokat végig a városon gyakorlás képpen. Kb 2 óra alatt a legrészletesebben végig lehetett mutogatni mindent nekik. plussz a bori vár. A részletese végig mutogatást a fiatalok unják, egy pár érdekes dolgot ellehet mondani ami mindenkit érdekel, de amúgy unalmas egy tini csapatnak.

szóval aki viszi a csapatot készüljön fel rendesen hogy érdekes beszámolót tudjon mondani, akkor jó lesz, de csak végig menni vagy egy unalmas vezetést végig hallgatni nem lesz nagy élmény.

2009. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Életem legnagyobb hibája,h odamentem eGyszer kirándulni.Nagypofájú szar hely.Bárhol jobb mint ott.
2016. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!