Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest VIII. Kerület mennyir...

Budapest VIII. Kerület mennyire veszélyes környék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeptembertől Budapesten folytatom tanulmányaimat és valószínűleg kollégiumba fogok költözni. Az egyik lehetséges az Óbudai Egyetem Tavaszmező utcai kollégiuma ami ugye a 8. kerületben van. Igazából fenntartásaim vannak emiatt. Mennyire veszélyes környék ez vagy csak a közvélemény fújja fel a dolgot? Vidéki kisvárosból érkezvén igen csak aggaszt a dolog.
2011. júl. 26. 13:56
 1/6 Chrisstian_ válasza:
Szerintem semennyire. Lassan egy eve elek a 8-ban es meg soha semmi atrocitas nem ert sem engem sem a csaladtagjaim kozul barkit.
2011. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a rész még nem olyan gáz, meg amúgy is mostanában tervezik a rehabilitálását. A Koszorú, Magdolna, Dankó utcák környéke nem valami jó, azt érdemes elkerülni. Meg a Kálvária-Orczy tér közötti részt. Igazából túl lehet élni, én is lehúztam pár évet a kerületben, csak rossz. Egyrészt az a belső szakasz tele van prostikkal, akik hihetetlen pofátlanok, képesek voltak a párom úgy leszólítani, hogy én is ott voltam vele. Évi 1-2 emberre biztosan rátámadnak, akár meg is ölik, pl. a Horváth Mihály térnél volt ilyen. Meg hát az utcák igénytelenek, koszosak, semmi virág, csak szemét, nem jó érzés ott élni.

De alapvetően semmi bajod nem lesz, csak ne hívd ki magad ellen a sorsot.

2011. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem egy leányálom, de alapvetően nem olyan rossz hely. A körúton belüli rész tűrhető, a Múzeum körút - Szabó Ervin tér környéke például kifejezetten jó hely. A körúton kívül a Népszínház utca és környéke felejthető, valamint az Orczy tér körüli utcák sem kifejezetten jó helyek.

Persze vannak a kerületben tűrhető részek (Tisztviselőtelep például), vagy a Stadionok környéke.

2011. júl. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Egyszer, úgy 4-5 éve lehetett, hogy

valaki élve jött ki a VIII. ker.ből !!!

2011. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
80%

nyócker..xDDD amióta be van kamerázva egészen jó.:''

D

'

2011. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt arról van szó, hoyg egy világváros teljesen más, mint egy falu vagy kisváros, és ezzel a különbséggel nem tudnak mit kezdeni a vidékiek.

Nálam volt valaki bútort venni vidékről, és nem tudott másról beszélni, mint hogy milyen emberek állnak a ház előtt az utcán, milyen züllöttek/félelmetesek, nem mer elmenni közöttük.

Arabok voltak, és más vendégmunkások - mellesleg az egész utcában az üzletekben a tulajdonosok és a kiszolgálók is mind arabok, négerek, kínaiak, törökök - ahogy egy világvárosban szokott lenni a belvárosban.

Nem csinálnak azok semmit, egy vidéki embernek mégis félelmetes. Vagy ha nem tudod, hogy itt másképp kell viselkedni az utcán, villamoson, és mire kell felkészülve lenned másra, mint egy kisebb helységben, szintén érhet kellemetlen meglepetés. Itt együtt él minden náció és minden társadalmi réteg, ennek megfelelően távolságtartóbbnak és gyanakodóbbnak kell lenni, nem szabad egy csomó másutt szokásos emberi interakció, mert azzal veszélybe sodorhatod magadat.

Csak ha ezeket betartod, tudhatod magadat biztonságban.

Ez az egész város minden zugára igaz!

Emellett Budapest a világ legnyugisabb, legbékésebb, legbiztonságosabb világvárosa.


Viii. ker.:

Volt egy olyan sztori, a TV-ben megfuttatták, hogy cigányok rátámadtak egy egyetemistára a Tavaszmező u-ban, hogy "ez a mi utcánk", és megkergették.

4 generáció óta élünk a környéken, csak a TV-ből ismerjük ezt a sztorit, és talán 1-et tudok még mondani, amikor egy drogos fiú kicsavarta egy idős néni kezéből a táskát a Leonardo u. sarkán a közért előtt - ezt pedig a közértben mesélték.

Ennyi.

Hogy konkrétan mi érhet, arról a Házon kívül c. magazinműsor csinált egy adást - és ők konkrétan a Népszínház utcáról. Nekem eszembe nem jutna úgy viselkedni, mint azok, akiket ott attrocitás ért. (Pl. nyitott nyakkal aranylánccal a nyakban sétálni éjfélkor. Előfordul, hogy letépik és elszaladnak vele.)

Kizártnak tartom, hogy ez helyspecifikus lenne, azaz bárhol a város más részein ajánlott volna ez a felkínálkozó magatartás.

2017. jan. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!