Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha kiköltöznétek külföldre és...

Ha kiköltöznétek külföldre és ott jól éreznétek magatokat, akkor hazaköltöznétek valaha Magyarországra?

Figyelt kérdés
Mi az ami hiányozna és mi az ami nem hiányozna nektek?

2013. aug. 26. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!!!

Ami hiányozna, az a családom! Édesanyám, édesapám, nagyanyáim, plusz néhány jó barát, kedves ismerős egy darabig! De ennyi!

És nekem célom is pont mindez, amit leírtál. :)

Vissza soha nem költöznék, csak hazajárnék családlátogatóba természetesen.

2013. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Rám ez jelenleg igaz. Mármint hogy külföldön vagyok és jól érzem magam. Nem mennék haza. Nincs olyan, ami hiányozna Magyarországról. Mondjuk ha valami magyarosat akarok enni, bár soha nem voltam oda a magyar kajáért, akkor elmegyek a helyi boltba és veszek valamit. Magyarország nem hiányzik egyáltalán. Évente egyszer, karácsonykor megyek haza 10 napra, egyszer pedig a szüleim látogatnak meg 10-12 napra.
2013. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Annyit még írjatok már meg, hogy hol éltek!

Köszi

2013. aug. 26. 20:14
 4/16 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


6 éve élek az Egyesült Királyságban. 3 évig London, majd 1 év Birmingham után, legfőképp egy skót lány hatására, már 2 éve Glasgowban élek/élünk.

2013. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés, nem is régen... Vancouver, Kanada, Magyarország nem hiányzik, néhány étel hiányzott de mostanra megtanultam mit hol lehet enni, minden a legnagyobb rendben.
2013. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolország, jól érzem magam, nem tervezek hazaköltözni.

Család persze hogy hiányzik, de majdnem naponta beszélünk skypeon, a fiatalabbak úgyis kezdenek szétszóródni a nagyvilágban, úgyhogy még 10-15 év, és ez már egyáltalán nem lesz szempont, mert tényleg nem lesz kiért hazamenni még látogatni sem.

Barátok meg már így is jobbra-balra vannak a világban.


A nehéz magyar kajákat eleve nem bírta a gyomrom, persze pár dolog hiányzik, de a legtöbb megoldható (pl. mák és túró az orosz boltból)


Nyelv sem hiányzik, mert a neten tudok híradót, filmeket nézni, olvasom a hírportálokat (máris elveszik a kedvem a hazaköltözés gondolatától is), amúgy meg otthon is multinál nemzetközi környezetben dolgoztam.

2013. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Én még Magyarországon élek, mint írtam, de néhány hónapon belül Franciaországba fogok menni. És nem költözök vissza, nem tudom milyen gyakran jövök majd ide, de biztos nem túl sokszor.
2013. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

én is tervezek kimenni 2 éven belül amerika vagy ausztrália érdekel leginkább még egyikben sem voltam de amerikaiakkal már sokszor beszéltem és nagyon kedvesek voltak mind

hogy a kérdésre válaszoljak lehet hogy nem ott élem le az egész életem de hacsak a családommal nem történik valami akkor nem hinném hogy ide visszajönnék max nyaralni

de ebben az is benne van hogy szeretnék világot látni és minél több kultúrában élni nem azért megyek le mert h fúj fúj magyarország

2013. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én 7 évet éltem/élek külföldön (Németország, Olaszország és Spanyolország), de hazaköltöznék, ha olyan állásajánlatot kapnék. Lehet boldogulni szépen otthon is, ha odateszi magát az ember.
2013. aug. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Szia! Szeretek külföldön kirándulni, szeretek ismerkedni a külföldi kultúrával, de kimenni soha! Franciaországba meg pláne nem. Utálnak minden idegent és egyre jobban teszik ezt. Dolgozni menj ki nyugodtan, de ott élni... Te tudod. Nem tudom mi ez a nagy utálat Magyarország iránt. Magyarország minden szempontból csodás hely, csak a politikusainkat kéne valagba rúgni. Tudom, hogy nehéz nekem is az, párom kint dolgozik Németországban nem egyszerű így élni, de soha nem hagyom el az Országot, a vizet, a csodás termőföldet. Lehet kint több pénzetek van lesz, és könnyebb megélhetés, de örökké idegenek maradtok és elveszitek a gyermekeitektől is a lehetőséget, hogy Ők kitörjenek. Arról nem beszélve szüleitek, nagyapáitok, dédapáitok megharcoltak ezért a földért, ti meg, mert rosszabb a helyzet, elmentek. Ez számomra leköpése az őseinknek. Egyébként meg ne feledjétek, amit Teller Ede mondott, ha Ő nem Magyarnak születik maximum fizika tanár lehetett volna, mert a nyelv logikája csodás, ami tanít másnak a logikájára is. Lehet , hogy most sokan köpködni fogtok rám, hogy ebből nem lehet megélni, de igen Magyarországon sok mindenből meg lehet élni. És igen külföldön lehet munkát vállalni, de gondolkodjatok, hogy itt hagyjátok a vizet, a földet, ami még terem. Mi lesz veletek? A pénzt nem tudjátok meginni, sem megenni... Természetesen mindenkinek a maga választása, és nem fogok senkit kiosztani ezért, se jogom sincs rá, se akaratom. Azért gondoljatok végig mindent ezzel a véglegesen elmegyek mondattal.
2013. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!