Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balaton-körüli kerékpár...

Balaton-körüli kerékpár túrára megyek másodmagammal nyáron. Vadkempingezés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Balatonkenesén van nyaralónk, és onnan ketten elindulnánk kerékpárral, cuccokkal, és egy sátorral, hogy körbetekerjük a Balatont. Mindenképp vadkempingezni szeretnénk.

Biztos van itt olyan ember, aki ezt már csinálta, ezét azt kérdezném, hogy mely helyeken érdemes sátrat verni, mely településeken? Vagy úgy általánosságban, milyen helyen (szabadstrand eldugott része stb).


2014. máj. 5. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Akár egy nap alatt is körbe lehet tekerni. De ha kényelmesebben, több nap alatt akarod az is érthető. Én csináltam már egy és több nap alatt valamint több napos verzióban fizetős kempingezés és vadkemping módon is. ;-)


Igazából bárhol található alkalmas hely, aludtunk Balatonparton, strandon, játszótéren. Volt, hogy találkoztunk más vadkempingezőkkel és egymás mellett vertünk sátrat.

Amikor kempingben aludtunk akkor is láttam út közben vadkempingezőket, ráadásul egy forrás közelében.


Szóval nem lehetetlen amit tervezel csak annyi kell, hogy indulj neki, menj nyitott szemmel estefelé és keresd az alkalmas helyet. Valamit mindig találni. Nekünk is volt mikor már sötétben kerestük az alkalmas helyet de valami mindig lett. ;-)

2014. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1: köszi a választ, nagyon bíztató, és jól hangzik :). Pont ebben reménykedtem.

Egyébként én is tervezem egy nap alatt körbetekerni a Balatont idén, lesz júliusban valami rendezvény, aminek nem tudom pontosan a nevét, de benne van a sprint szó. Na ennek a keretén belül egyik haverommal már tervbe van véve a dolog, de a vadkempingezést lánnyal csinálnám, aki igaz, hogy bírná valószínűleg az egynaposat is, de jobb, hogy ha 2, esetleg 3 naposra kalibráljuk, mert mindketten nagyon szeretünk sátorozni, ennek ellenére még sosem volt alkalmunk :).

2014. máj. 5. 13:32
 3/6 anonim válasza:
Irigyelek :) kell hozzá batorság .milyen bringával mentek országuti ?mennyi cucot visztek magatokal?
2014. máj. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Azért óvatosan a vadkempingezéssel. A tóparti települések többsége helyi rendeletben tiltja a közterületen kempingezést, úgyhogy inkább félreeső helyeket válasszatok, ne a település központi strandját. (Ha engedélyezett lenne a vadkempingezés, nyilván tele lenne sátorral a Balaton-part mindenhol, hiszen ki ne szeretne ingyen szállást? Fürödni meg ott a Balaton...)
2014. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

"Ha engedélyezett lenne a vadkempingezés, nyilván tele lenne sátorral a Balaton-part mindenhol"


Azért annyira nem kell félni... A többségnek azért megér 2000-2500ft-ot, hogy legyen fürdő, nyugodt környezet.


Aki persze nem akar fizetni az úgyis megoldja, én is megoldottam mint írtam az első válaszban. Bár én később barátnőmmel már inkább kempingben aludtam. Javasolnám kerdezonek is ezt, pláne ha még csak nem is kempingezett még a barátnő eddig.

2014. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szabad megtudni, hogy sikerült a vadkempingezés? Mi is ezt tervezzük a nyáron a barátommal.
2016. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!