Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kényelmesen autóval, de olyan...

Kényelmesen autóval, de olyan helyre ami nem tetszik, vagy kényelmetlenül vonatozni olyan helyre ami viszont tökéletes?

Figyelt kérdés
Karácsony után szeretnénk elmenni 4 éjszakára valahová, egy sima apartmanra gondoltunk, nekünk a lényeg hogy kettesben lehessünk, együtt aludjunk. Vinnünk kell egy vadászgörényt is magunkkal, ez bonyolítja a helyzetet, meg sok dolgot szoktunk vinni, szeretjük ha minden kéznél van mint itthon, és nincs sok pénzünk hogy ott vegyük meg. Szóval nekünk az autós utazás lenne a jobb, mert akkor tényleg mindent vihetünk magunkkal lemondás nélkül. A gond csak az hogy ha hó lesz addigra, akkor nem fogok merni vezetni, főleg nem messzire, maximum 15 km-t ha muszáj. Ezért erre gondolva, a saját városomban, meg a környéken néztem szállásokat, mert itt nem gond ha hóban el kell kocsikázni odáig, de sajnos nem találok megfelelőt. Nagyon magas árak vannak, amit meg tudunk fizetni az elég szakadt, nincs hozzá konyha, stb. Szóval az egyik lehetőség hogy viszünk minden cuccot kényelmesen kocsival, a közelbe, de nem tetszik a szállás majd. A másik lehetőség hogy elmegyünk az ország bármelyik részébe, ahol viszont lennének számunkra tökéletes helyek, csak odajutni lesz nehéz, mert vonattal tudunk csak menni a hótól való félelem miatt, de akkor le kell mondani a sok cuccról, sőt a görénykét is csak hordozóba vihetem, nemlesz neki ketrece ha odaértünk. Arra nem alapozhatok hogy majd meglátom aznap milyen idő van, mert ha elmegyünk kocsival 200 kilóméterre, de visszafelé lesz 40 centi hó akkor nagy bajban leszünk. Szerintetek melyik megoldás a jobb?
2014. nov. 30. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Görényt sehova nem fognak beengedni, akár mivel utazol.

4 napra pedig fölösleges az egész háztartást elvinni.

2014. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eszerint keresünk szállást, nagyon sok helyre beengedik, semmivel nem rosszabb mint a kutya macska.
2014. nov. 30. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vonatozzatok egy tökéletes helyre.

Kocsival, ha mész utazol 2-3 max 4 órát, viszont 4 napot egy olyan helyen kell töltened, ami nem tetszik.

4 napra nem kell olyan sok cucc, nézzetek olyan helyet, ahová nem kell átszállni a vonaton.

Szerintem rövidebb a vonatút kellemetlensége, mintha 4 napig kellemetlen helyen kellene tölteni a pihenést.

2014. nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy vonatozzatok. De arra kivancsi lennek hogy lehet kenyelmetlenul vonatozni.
2014. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kényelmetlenül úgy lehet vonatozni, hogy pl. mikor életemben előőször mentem Sopronba az egyetemre, oda-vissza Bombay-Delhi járat. Visszafelé Pestig az ajtóban lógtunk szó szerint Kelenföldig. Ezért utálokvonatozni, mert az mindig áll 1 órát valahol, 500-zal több ember utazik rajta, mint amennyi ülő és állóhely van, stb. Inkább autópályás busz (már aki olyan irányban tud utazni).

De a kérdésre visszatérve, bocs, de elég problémás azónak tűntök. A 4 nap oda-visszaút nélkül 2 nap nyaralás. Arra a 2 napra kell vinnetek a háztartást?

Kocsival télen, igen, benne van, hogy rossz idő lesz.

Lehet, hogy ha otthon maradtok mindenki boldogabb lesz, a görény is.

2014. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
Vonatozzatok, szerintem is jobb lesz.. Én ezt tenném.
2014. dec. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!