Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyar Állami Operaház közeléb...

Magyar Állami Operaház közelében hol található elérhető áron szállás? Kollégium is megtenné.

Figyelt kérdés
Főleg pestiek segítéségét kérném. Októberben hárman megyünk a Magyar Állami Operaház egyik előadására, de mivel este kezdődik, szállás is kellene. Tudna valaki szálláshelyet ajánlani a közelben? Hotel, kollégium, bármi megtenné!

#utazás #olcsó #szállás #kollégium #magyar állami operaház
2015. aug. 20. 14:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És a kérdésem arról szólt, hogy ki tudna ajánlani esetleg szállást, ami után érdeklődhetnék? Mivel nem ott élek, természetes, hogy ahol tudok, tippeket kérek, mivel ha ránézek egy online térképre, az utcanevek nem sokat fognak mondani nekem. És nem foglalást kértem, csupán szálloda/hostel/kollégium vagy bármi más hotelnevet a közelben. Imádom, amikor egy kérdésre nem választ adnak vagy segítséget nyújtanak, hanem a semmibe okoskodnak. És ezek után csaodálkoznak a fővárosban, hogy vidéken mindenki lenézi őket a nagyképűségükért. (Akinek nem inge, ne vegye magára!) Ha valaki Pestről kérne tőlem segítséget, hol szállhatna meg, biztos nem az lenne az első mondatom hozzá, hogy foglalj szállást magadnak! Nyilván tippeket adnék neki!
2015. aug. 22. 00:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, én minden külföldi utam előtt utána tudok járni a dolgoknak egyedül, pedig egyiket sem ismerem...

És neked rengeteget segítettünk már, nem tudom, mit vergődsz még itt...

2015. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy ártatlan kérdés micsoda indulatokat kavar ITT, AZ UTAZÁS rovatban is. Mert pl. a politika, vallás rovatba már be sem merem dugni az orrom, de hogy egy utazásos kérdésnél miért kell ledöngölni a másikat - ezt komolyan nem értem.

Nagyon szomorú ez a hozzáállás :-( nem tudom, némely hozzászólónak hogy esne, ha vidéken eltévedne - mert még ilyen is előfordulhat, GPS, stb. ide vagy oda) és hasonló stílusban kiosztanák.

Csak egy apróság: sokáig nem is tudtam a Google térkép létezéséről - amíg meg nem mutatták nekem. És igen, van olyan, hogy valaki nem tud jól kiigazodni a térképen.

És miért ne mehetne tömegközlekedéssel, miért kellene cipelnie a csomagokat?


"Amit nem akarsz magadnak, azt ne tedd soha mással"


Sok elmélet szerint van a világban egyfajta körforgás. Pl. az autósoknál. Én lemondok az elsőbbségemről, hagyom kijönni a másikat, ő majd más javára mond le, stb... és majd a 100. -nál visszakapom. Nos talán a gyalázással is így működik mindez. Ha meggyalázok valakit, lehet, hogy nem ő, de valaki engem is meg fog gyalázni. A gyalázók gyalázásai visszahullanak. Nem az számít, hogy kitől, hogyan, mikor, hanem a tény, hogy visszahullik. Ne gyalázz, és nem gyaláztatsz." Jelen esetben a gyalázást be lehet helyettesíteni a másik ledorongolásával.


De ugyanígy működik a szeretettel: ha szeretetet adsz, az is visszajön :-) Nem jobb szeretetben élni? Így is elég hideg a világ, minek rápakolni még nekünk is egy adaggal...


Mindenkitől bocs a kifaadásért, de ez sajnos nem az első eset, hogy itt, az utazásnál, ami elvileg egy semleges rovat, olyan indulatok kavarognak, hogy ledöbbenek.

(1,9 vagyok

2015. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm kommented, csak egyetérteni tudok! Felteszek egy ártatlan kérdést, mire csak azért, mert nem ismerem a várost és nem vagyok otthon sem az online, sem a hagyományos térképen, már lassan analfabétának számítok! és még én vagyok az, aki vergődik és paraszt, mert ki merem mondani, hogy aki segíteni akar, legyen szíves olyan kommentet küldjön és ne alázzon, amiért én nem vagyok olyan perfekt helyben (!) mint az ottaniak! Érdekes, ha valaki Debrecenbe vetődik, biztos nem az az első, hogy elküldöm térképet tanulni, hanem igyekszem megmondani neki, mit, merre és hol talál! De nem vergődöm tovább. Szerencsére hasznos tanácsokat és tippeket kaptam, amit köszönök azoknak, akik tényleg segítő kommenteket küldtek nekem. De köszönöm a ,,leosztók önzetlen" segítségét is, amivel csak erősítették bennem a képet, hogy a legtöbb pesti tényleg méltó rossz nevéhez! :(
2015. aug. 22. 12:07
 15/17 anonim ***** válasza:

Hééé! Én is pesti vagyok:D Ne tessék általánosítani :-)

(1,9,13)

Debreceni vagy? az jóóó, mert többször szoktunk Debrecenbe menni. Nem tudsz valami olcsó szállást? :D

(ez most csak poén volt, de azért majd lehet, tényleg megkereslek egyszer priviben :-) )

2015. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Általánosítás alatt is vallom, hogy mindig vannak kivételek. ;) Hát, ha Debrecenben jársz, majd szívesen kisegítelek és ajánlok jó szálláslehetőségeket, és elnavigállak a megfelelő helyekre! :)
2015. aug. 22. 13:13
 17/17 anonim ***** válasza:
Előre is köszi :-)
2015. aug. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!