Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csak nekem tűnik nagyon...

Csak nekem tűnik nagyon lepukkantnak és kihaltnak Esztergom?

Figyelt kérdés
nemrég voltunk ott kirándulni, de én nagyon meglepődtem, hogy a belvárosban is mennyi romos, omladozó, piszkos, elhagyatott épület van. csomó üres, kiadó üzlethelyiség, bezárt vendéglők, málló falak.. a vár és a bazilika persze szép nagyon, de konkrétan a belváros is tele volt omladozó helyekkel, alig találtunk egy jó cukrászdát, ahova be tudunk ülni (és ott is száraz volt a süti). mások is ezt tapasztalták vagy csak én lennék túl kritikus?

2016. ápr. 2. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon tönkretették a várost, én a szomszéd kisvárosba lakok, de évekig jártam be napi szinten Esztergomba iskolába meg dolgoztam is ott egy ideig. Alapvetően a bazilika és a vár az ami valóban szép meg a Duna part környékén még van értelme egy kis sétákat tenni, de ennyi. A városon belül iszonyatos állapotok vannak sok régi omladozó épület már nagyon elvan hanyagolva javarészt a városi vezetőségnek köszönhető az egész meg az egyház tulajdonában lévő épületek is elvannak hanyagolva. Amik ott vannak épületek szép állapotban azok többsége gazdag magán tulajdonban lévő épületek, meg pár középület ami régebben lett rekonstruálva úgy ahogy de amennyire tudom azokért is iszonyatosan sokat tettek. A városban is megyei tulajdonban lévő iskolák amik jó állapotban vannak, meg egy kollégium van ahol az igazgató jóindulatán meg annak köszönhető hogy szeretia munkáját és azért olyan jó amilyen. A bazilikára nagyon odafigyelnek mert mégis fontos műemlék ami turisztikai szempontból nagyon fontos meg a vár, de rengeteg más látványosság is van ott, leginkább a dzsámi múzeum ami jól néz ki de az is külföldi ember magántulajdonába van azért lett megcsinálva szépre. Esztergomba jobbára csak a bazilika miatt érdemes elmenni kirándulni de én sem tudok már normális helyet ahova érdemes ott elmenni, pedig rengeteget jártam arra, de én is jobbára csak bevásárlás miatt megyek be heti egyszer meg néha ha elmegyek egy ismerősömhöz vagy ügyet intézek akkor térek csak be a belvárosba de akkor mindig lehangoltan megyek be oda, pedig fontos város az országnak mert első fővárosunk volt és ennyire tönkre cseszték pedig nagyon szép város lehetne.
2016. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, ahol a politikai belharcokra megy el a pénz és az alkotó energia, ott ez a következmény. De úgy látszik, hogy ez a lakosoknak tetszik.
2016. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:( hát ez elég szomorú. én nem nagyon ismertem a várost, nem is vagyok képben ezekkel a politikai belharcokkal kapcsolatban, de tényleg nagyon meg voltam lepődve. rögtön ott, ahol leparkoltunk a belvárosban, kiszálltunk az autóból és egyből egy hatalmas romos valami volt mellettünk meg valami bezárt kulturális központ (?) vagymi. a fürdővel szemben is ott van az a hatalmas befejezetlen parkolóház, elég lehangoló. kár érte, mert az elhelyezkedése szerintem nagyon jó és a vár/bazilika része is nagyon jó kis látványosság.
2016. ápr. 2. 19:36
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 1-2 évig még közvilágítás sem volt. Lecsukták a polgármestert sikkasztásért, szóval nagy balhék voltak ott..
2016. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!