Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az esztergomi vasútállomástól...

Az esztergomi vasútállomástól milyen messze van a Mária Valéria-híd?

Figyelt kérdés

Bocs, ha együgyű a kérdés... Vonattal még nem jártam Esztergomban, és az állomásról szeretnék eljutni a Bazilikához illetve a hídhoz. Van valamilyen tömegközlekedési eszköz odáig, vagy gyalog sincs túl messze? Legszívesebben gyalog mennék egyébként, de ha 1 óránál több idő lenne az út, akkor például inkább buszra ülnék.

Köszönöm előre is, ha valaki segít.



2016. aug. 7. 13:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
A bazilikához van busz. Gyalogosan kb.1.5-2 óra.A hídhoz nincs közvetlen járat de a Rákóczi tértől csak kb.10 perc séta.
2016. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Van busz is, "jó" pénzért, gyalog pedig kb. fél óra. Nem mondom, jó kis séta, de nem kell kinyúlni tőle :-) Persze attól függ, mennyire szoktál sétálni. Ha 1 óra az "időlimited", akkor simán belefér :-)
2016. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Izééé, Google útvonaltervezője azt írja, 9 km körül van és gyalog másfél óra.

Hát akkor bocs, ha esetleg félrevezettelek, de én úgy emlékszem rá, többször is megtettük kb. fél óra alatt (2-es vagyok). Sőt, most kérdeztem a fiamat és Ő is kevesebbre emlékszik, mint egy óra. Hát, akkor passz...

2016. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Kiváncsiság kép én is beírtam a Google mapsba.(Esztergomi ként nagyon meglepődtem a másfél órán) Rossz állomást ír. Mert nem a kertvárosi állomáson kell leszállni, hanem végállomáson, ami Esztergomban van.

Innen az 1.-es busz visz be a városba(menetrendet nem tudom, mert nem járok arra) és a Bazilikához is. A hídhoz a Rákóczi térnél kell leszállni, innen pár perc séta a híd, a Bazilika meg 10-15 perc.

De ha a Bazilikához mész elsőnek oda is felvisz ez a busz. Menetjegy:210.-

Ha mégis gyalog indulsz az állomástól, akkor kb.3km a Bazilika.

2016. aug. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Köszi 4-es!! Megmentettél!! :-)

Azt hittem meghibbantam és már szenilis is vagyok :D

Akkor viszont simán jó a bő fél óra... ha csak 3 km... Jaj, de jó, hogy írtál, tényleg nem értettem a dolgot :-)

2016. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én se tudtam pontosan mennyire van ezért az állomás utcáját írtam be a googlebe és 29 percet írt. Nem tudom, miért tájékoztatt férre a Google.:-(
2016. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! 3 km tényleg nem vészes, szeretek sétálni. :)
2016. aug. 8. 14:28
 8/15 Bolcs_Elek válasza:

A vasuttol a hid gyalog kb felora, bazilika 40 perc

Esztergom legszebb resze a Kis Duna setany es a Vizivaros, a bazilikat is innen javaslom gyalog megkozeliteni.

Helyijaratra nem ulnek, ossze vissza jarnak, tan meg a helyiek se tudjak pontosan mikor es merre.

Szlovak taxit kell hivni, 4-5 euroert bevisz a varosba

2021. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha már itt vagytok néhányan esztergomiak, légyszi segítsetek egy kis infóval. Jövő héten utazom Esztergomba ismét és ha már ott vagyok, átnéznék kicsit Párkányba is. Mi a helyzet most az átjárással, lehet?
2021. jún. 18. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Az esztergomiakat hiába kérdezed, mert helyi, ingázó lakosokként más szabályok vonatkoznak rájuk, mint az ország belsejéből érkezőkre.

A szabályok napról napra változnak (pár napja még nem lehetett Horvátországba szabadon utazni, most már igen), a konzuliszolgálat oldalán tudod nagyjából követni, mik az éppen érvényes szabályok:

[link]

2021. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!