Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Érdemes lenne belemennem?

Érdemes lenne belemennem?

Figyelt kérdés
Őszi szünetben mindenképpen szeretnék Szegedre lemenni az egyik legjobb barátnőmhöz, akit az interneten ismertem meg, már találkoztunk is egy majdnem teljesen random. Én Budapesten lakom, viszont nem várhatom el a szüleimtől hogy levezessenek Szegedre majd vissza és megint le majd megint vissza (anyum eleve nem vezet ilyen hosszú távon) szóval csak a vonat maradt. Még nem említettem a szüleimnek ezt a vonatos utazást, mert félek a válaszuktól meg hát szerintem nem szívesen engednének el egyedül egy 13 éves lányt Budapestről Szegedre szóval kéne nekik valami kis motiváció vagy valami ilyesmi, hogy nem kell félteni vagy bármi ilyesmi. Nagyon kérem mindazokat, akik 13 éves korukban utaztak egyedül vonattal ilyen hosszú távot, mint pl Budapest-Szeged vagy szülők véleményét is szívesen elfogadom hogy ők elengednék-e a gyerekeiket egyedül vonattal 13 évesen. Ja és még annyi hogy senki sem tud vonattal kísérgetni... Előre köszönöm mindenkinek!!

2016. szept. 30. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha jól emlékszem rá, már a nyári szünetben is szerettél volna lemenni - volt egy ugyanilyen kérdés... Ezek szerint nem sikerült?


" szeretnék Szegedre lemenni az egyik legjobb barátnőmhöz, akit az interneten ismertem meg, már találkoztunk is "


Hááát, nem tudom... Alapból azt mondanám, hogy oké, menj, de elmesélem, hogy jártam: az interneten, egy fórumon beszélgettünk sokat egy lánnyal (én is nőből vagyok :D), "üzletasszonynak" mondta magát, meg hogy dolgozik neki egy varrónő stb.

Totál jól összehaverkodtunk, közös hullámhosszon voltunk, stb. Aztán amikor egyszer személyesen is találkoztunk, leesett az állam és jó darabig nem tértem magamhoz: tipikusan az az eset, amikor valaki többnek mondja magát, mint ami. Kiderült, hogy egy egyszerű, józsefvárosi lakásban lakik borzasztó környezetben, a lakásban elég lepusztult volt minden és nagyon-nagyon zűrös ügyei voltak. Egy darabig még tartottuk a kapcsolatot, de már nem.


Szóval én nem engednélek le 13 évesen egyedül, vonattal egy interneten megismert lányhoz... Még akkor sem, ha már egyszer találkoztatok.

2016. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen jól emlékszel... összejött a találkozás végül nem én mentem hanem ő jött hozzám.

Egyrészt egy 13 éves lány nem tudna kamuzni az életéről, másrészt megbízok benne és már milliószor videóchateltünk és a házukat is nagyjából láttam ó, harmadrészt pedig az anyukáink többször is beszéltek és jóban vannak.

De azért köszi...

2016. szept. 30. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Mi van veletek?

13 évesen én a környékbeliekkel, meg az osztálytársakkal lógtam, nem videócseten szenvedtem tőlem sok 100km-re lèvőkkel.

2016. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
91%

Közvetlen busz nincs?

Anyuci felrak buszra/vonatra. Szegeden pedig a barátnőd és szülei várnának a pályaudvaron.


Digo: Sajnos ilyen világot élünk. A "mai fiatalok" már csak ilyenek.

2016. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A buszt ajánlom ahogy előttem mondták. Nem sokkal tart tovább, és 13 éves lánynak biztonságosabb. Pláne szeged környékén belefuthatsz 1-1 menekültbe is. Anyukád felrak, mikor leszállsz itt a marstéren várnak barátnőd és a szülei.
2016. okt. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Hát igen, ezek a szörnyű mai fiatalok, hogy élni merészelnek a kor adta lehetőségekkel és tovább látnak a szűk környezetüknél, pfej, pfej... bezzeg a világ akkor volt tökéletes, amikor beleszülettetek, se előtte, se utána.

Senki nem lesz pusztán attól rossz ember, hogy az interneten ismerték meg, vagy messze lakik. Nyilván jó sem. Úgy kell kezelni, mint akárki mást, és ezt a helyzetet az adott körülmények közt megítélni: önálló-e eléggé a gyerek egy ilyen utazáshoz, eléggé ismerik-e a fogadó felet, vannak-e biztonsági lehetőségek ésatöbbi ésatöbbi. De ha példálózni akarunk, sokan 14-15 éves koruktól kezdve kollégiumban laknak mikor elkezdik a középsulit.

2016. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj elnézést kérek hogy merészeltem a környékemen kívüli emberekkel barátkozni. Közölöm, hogy az internetes barátságok nagy része sokkal erősebb. Mai fiatalok mi? A régebbi fiataloknak is megvoltak a szokásaik, egyáltalán nem kell ítélkezni a másik meg az hogy ezt az általánosítást utálom. Ezzel a mai fiatalok dumával a halálba lehet kergetni!!!

Igen, lehet hogy a busz jobb ötlet lenne...

Az utolsónak köszönöm!

2016. okt. 1. 12:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem bonyolult :D Ha annyira félt anyukád veszel első osztályra ott aztán végképp semmi nem lehet (többin se nagyon) nyilván nem a 6 "tesóhoz" kell beülni, persze az ember a gyerekét nem szívesen engedné el és teljesen érthető is. Ha esetleg el is engedne is legyél mindig magabiztos ne tűnj úgy soha, hogy fogalmad sincs hol vagy :)
2016. okt. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!