Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Külföldi állampolgárnak...

Külföldi állampolgárnak magánál kell tartani az útlevelét ha Magyarországon van vagy igazolhatja magát vmi ellenőrzésnél a személyi igazolványával vagy valamilyen fényképes igazolvánnyal is?

Figyelt kérdés

Barátnőm jön Mo.-ra de nagyon félti az útlevelét hogy ellopják ezért nem szeretné magával cipelni miközben az utcán van.

Nem EU-s állampolgár ha ez számít.


2016. dec. 9. 17:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A kormány weboldalán olvastam hogy nem kell neki vízum, de max 90 napot maradhat és legalább 3 hónapig kell érvényesnek lennie az útlevélnek
2016. dec. 9. 21:12
 12/23 anonim ***** válasza:

"A kormány weboldalán olvastam hogy nem kell neki vízum, de max 90 napot maradhat és legalább 3 hónapig kell érvényesnek lennie az útlevélnek"


Oké, tehát ha a szöveg mögé látsz, akkor mindenképpen legyen nála útlevél, mert azzal igazolja magát és az állampolgárságát! Egy magyar, ha elutazik mondjuk az USA-ba, ott nem megy semmire a magyar személyivel, hiába hiteles okmány! EU-n kívül nekünk is csak az útlevél a jó!

2016. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Esetleg leirhatnad, hogy milyen allampolgar a lany, mert egyelore azt irtad, hogy nem eu-s, de utlevel is kell neki (igy kiestek a schengeni nem eu-s orszagok), igy eleg erdekes a helyzet.
2016. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Amerikai állampolgár.

Itt egy FAQ-ból idézett kérdés :"Can I enter the Schengen area without a visa?

Yes, if you are a U.S. citizen with a valid U.S. tourist passport (blue passport) traveling for tourism or business for up to three months.

If you do not meet these conditions, contact the embassy of the country where you plan to spend the majority of your time."

2016. dec. 9. 22:05
 15/23 anonim ***** válasza:
Oké. Útlevél kell neki akkor is. Azzal igazolja magát hivatalosan! Az USA-ban nincs személyi, illetve a jogosítvány minősíthető annak, de az csak az USA-n belül érvényes személyazonossgá igazolására.
2016. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

értem

szerintem egy rendőr nem csinál belőle nagy ügyet ha amúgy nem követett el semmit csak szimplán kíváncsi hogy nagykorú e. Volt már olyan eset mikor egy bárban adóellenőrök igazoltattak midenkit

2016. dec. 9. 23:09
 17/23 anonim ***** válasza:

"Az USA-ban nincs személyi, illetve a jogosítvány minősíthető annak" - de van szemelyi! Ugy hivjak, most figyelj, identification card


Termeszetesen a jogositvany is hasznalhato szemelyikent, de a kiskoruak illetve azok akik soha nem tanultak vezetni szerinted mivel igazoljak magukat ha nem a szemelyivel?


Amerikai allampolgar vagyok, amikor Magyarorszagra utazom az amerikai utlevellel lepek be a hataron es SEMMILYEN vizumra nincs szuksegem. A bartnodnek sem fog kelleni semmi!


Ha feltek, hogy ellopjak az utlevelet, akkor tessek csinalni rola egy szines fenymasolatot es az osszehajtva barmelyik zsebben elfer.


Amikor a rokonaim ide latogatnak en is mindig lefenymasolom az utleveluket es azzal maszkalnak ide oda. Nem hordjak maguknal az utlevelet, nehogy elvesszen/ellopjak. Ha olyan helyre megyunk, ahol tutti kerik az igazolvanyt (pl. egy bar, ahova 21 ev alatt nem engednek be) akkor termeszetesen arra az alkalomra hozzak magukkal az utlevelet.

2016. dec. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.

Budapesten fogunk kirándulni és nem akarom hogy ha vmiért igazoltatják az embereket akkor bevigyék a kapitányságra mert nincs nála útlevél. Egy blogon olvastam hogy egy utazó azt ajánlja hogy mindig legyen a szálláson és ő csak a califoniai license-t viszi magával

2016. dec. 10. 09:35
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha úgyis eldöntöttétek már, akkor minek kérdezel?

Ezt sosem értettem: idejön, kérdez, majd nem elfogadja és megköszöni simán, amit írnak, hanem győzködi az embereket a saját "igazáról".

Ember! Nem minket kell meggyőzni, hanem majd adott esetben a hatóságot! Tartogassátok nekik a magyarázatokat, mert őszintén szólva kétlem, hogy itt bárkit is érdekel, hogy ti mit csináltok.

Nekem nem lesznek álmatlan éjszakáim attól, hogy a barátnőd ID-vel vagy útlevéllel mászkál-e itt...

2016. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Kell és kész, különben komoly huzavona lesz belőle.
2016. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!