Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Újra kötelező a maszk a...

Újra kötelező a maszk a repülőkön?

Figyelt kérdés
Még talán nyár elején olvastam, hogy európában nem lesz kötelező a maszk a repülőkön, viszont most megint láttam több képet ahol maszkban voltak a repülőn az emberek.
2022. szept. 10. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Egyre több ország vezet be komoly korlátozásokat, joggal és okkal.

Ahol kötelező zárt térben a maszk, ott neked is viselned kell a repülőn is.

Többségében FFP2-es maszkot.


Egyébként attól függetlenül, hogy kötelező-e épp, a saját érdekedben viseld.

2022. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha a kiindulási vagy a célországban kell maszk, akkor a repülőn is kell. Ha egyikben se, akkor nem kell.
2022. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez volt még májusban


[link]

2022. szept. 10. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én július közepén mentem Iberiával Los Angelesbe, majd július végén Seattle-be Lufthansával. Mind a két járaton hisztériáztak a maszk miatt. Annyi különbség volt, hogy a Lufthansa adott a gépre lépéskor, akinek nem volt, az Iberia meg azt mondta, neked kell gondoskodni róla.

Aztán most voltam Atlantában augusztus végén Air France és Delta járatokkal, szóba sem jött a maszk. Múlt héten megint Seattle-be kellett mennem, KLM-Delta kombinációban, ugyancsak nem kellett maszk. Ennek ellenére az utasok kb. 5%-a önként maszkban volt.

Érdemes minden utazás előtt tisztázni, hogy arra a járatra mik az előírások.

2022. szept. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Hol lehet megnézni pl. Olaszországban kell a maszk, és ha igen, hol?
2022. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
2022. szept. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én nem tudok arról, hogy nemzeti hatáskörben bármely európai ország szigorított volna az elmúlt hetekben, persze egy légitársaság még hozhat szigorúbb szabályokat, mint fenntartó.


Az esetszámok mindenhol lejjebb kúsztak, így nem teljesen érteném a szigorítást.


Illetve, a közösségi maszkviseléssel kapcsolatosan finoman szólva sem születettek olyan tanulmányok, amelyek konszenzusosan arra jutottak volna, hogy szignifikánsan csökkentené a fertőzések átadásának esélyét.


Ezért is óvatosan megkérdezem az #1-es hozzászólót, hogy mire alapozza az “okkal és joggal” kifejezést, illetve az értesüléseit. Köszi! :)

2022. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mult heten voltunk spanyolorszagban, spanyol legitarsasaggal. Kellett a gepen is, illetve tomegkozlekedesi eszkozon mindenhol, viszont a repulo teren nem, csak gepre lepeskor kellett feltenni.

Ok szeptember 1-en szigoritottak, mi masodikan repultunk es elotte mikor neztuk a szabalyokat meg semmilyen korlatozas nem volt, ugyhogy erdemes gyakran csekkolni hogy mi kell a belepeshez/utazashoz.

2022. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Remélem nem. Az épeszübb légitársaságok már elengedték, de sajnos még mindíg sok az agymosott.
2022. szept. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Spanyolországba utaztunk (ott a tömegközlekedésen kötelező), beszálláskor ellenőrizték, van-e maszkunk. Majd a gépen senki nem volt, nem kérték.
2022. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!