Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi lehet az oka annak, ha egy...

Mi lehet az oka annak, ha egy bőrönd nem érkezik meg a várt helyre?

Figyelt kérdés
Szinte sosem adok föl bőröndöt és most sem az enyém, hanem a barátnőmé veszett el és a barátom azt mondja, hogy gépek szortírozzák cimke szerint a bőröndöket és tévedhet a gép, ha rosszul olvassa le a cetlit, nem tudom, hogy ez igaz-e, illetve az is a kérdésem, hogy hogy létezhet ilyen iszonyatos hiba a XXI. században, hogy nem érkezik meg egy feladott bőrönd, illetve azt, hogy mennyi az esélye annak, hogy a kiindulási helyen maradt és mennyi annak, hogy máshol kötött ki? Mekkora az esélye annak, hogy egyszer hazatalál, pláne sérülésmentesen?

#bőrönd #csomag #elveszett bőrönd
2023. márc. 12. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legkevésbé sem automatizált, ember intézi. Az ok többféle, eltévesztik, elfelejtik, meglopják.

Azonnak jelenten kell az érkezéskor, jegyzőkönyvet kell készíteni és sürgetni. Jó esetben utánajárnak, és túlnyomó többségében egy két nap alatt megérkezik, küldenek üzenetet. Nagyon ritkán ellopják (csábító kinézetű) és ha nagyobb sztrájkok vannak, elkallódhat. Ekkor is meglesz, csak sok idő. Utólag térítést kell kérni. Jobb légitársaságok valamennyit adnak is.

2023. márc. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, valószínűleg országa válogatja, hogy hol milyen a repülőtér. Az is felmerült bennem, hogy egyáltalán ki a hibás ilyenkor: a repülőtér vagy a légitársaság? Csak mert a légitársaság pont most küldött amúgy is kérdőívet, hogy hogy tetszett a szolgáltatásuk...
2023. márc. 12. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Lufthansa kavart el egyszer egy bőröndöt egy hétre, de a reptér valójában a felelős. Sok a munka, előfordul, főleg ünnepek előtt.
2023. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk már volt ilyen, Punta Canábol késve indult a gépunk és átszállásnál valoszinuleg lemaradtak a csomagok, mert mi is csak futva értuk el a csatlakozást, Bécsben hiába vártuk a csomagokat. Rogton megreklamáltam, másnap délelott elhozták a lakcímunkre.
2023. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mar ketszer is elöfordult (eleg sokat repülök mar regota), hogy nem erkezett meg velem együtt a koffer, ez csak akkor problema, ha az odauton törtenik. Be kell a repteren rögtön jelenteni, es masnap mar meg is kaptam. Pontosan kihoztak a lakasomra ingyen termeszetesen. El nem szoktak tünni a kofferek, es alltalaban masnap vagy max. 2 nap mulva utanad küldik. Ismeröseim is többször ateltek ilyesmit.
2023. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igaz, ez is előkerült, kiderült, hogy megbukott vmi biztonsági vizsgálaton egy robbanós konfetti miatt, így ott maradt a kiindulási repülőtéren, de már úton van haza. Vajon benne lesz a konfetti? Most ez az új kérdés! :D
2023. márc. 13. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!