Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hátizsák lehet fedélzeti...

Hátizsák lehet fedélzeti poggyász(wizzair)?

Figyelt kérdés
2023. aug. 26. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a méret/súlyhatárba belefér, akkor természetesen igen.
2023. aug. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Mégis hogy merült fel benned a gondolat, hogy esetleg nem lehet?
2023. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sose repültem. Nemsokára lenne az első alkalom és ezzel kapcsolatban eléggé irracionális félelmeim vannak. 🙈
2023. aug. 27. 09:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten megértem, az első repülés előtt én is izgultam (mondjuk az összes előtt, csak nem a csomagok miatt 🙃) , kicsit túl van ez misztifikálva, de majd rájössz...

Ha valamire még kíváncsi vagy esetleg, akkor írd nyugodtan, tudjuk le egy kérdés alatt 😃

2023. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sorold azokat a félelmeket, és segítek mi merre hány méger.
2023. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*méter
2023. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A legdurvabb pl az, hogy rossz repülőre ülök fel 🤣 meg kicsit macerasabbnak tűnik a beszállás, mint az, hogy felulok egy buszra és csókolom.


Egyébként még most is él az a "szabály" , hogy 2 órával a gép indulása előtt ki kell érni?

2023. aug. 27. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rossz repülőre ülni mert beszállításnál ellenőrzik a beszálló kártyát. Lesz feladott poggyászod?
2023. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rosszra szállni, mert a kapuknál nagy betűkkel ki van írva az úticél, plusz ellenőrzik a beszállókártyádat. De még a fedélzeten is be szokták mondani, hogy hová tart a gép és aki nem oda akar menni, az jelezze.


Nincs ilyen szabály. A kapuzárásra, check-in zárásra van megadva idő. Wizznél ez a check-in-re: -40 perc, a beszállásra: -30 perc.

Ha nincs feladós bőröndöm és online be vagyok csekkolva, akkor én Ferihegyre kb. 50 perccel szoktam korábban érkezni, de még így is sokszor várnom kell, mert előfordul, hogy csak akkor nyitják a kaput, amikor zárniuk kéne.

2023. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs feladott poggyász és online becsekkoltál akkor:

A kézipoggyászodban ne legyen: 6cm-nél hosszabb kés, körömreszelő, olló és egyéb éles/hegyes tárgy. Ne legyen benne 100ml-nél nagyobb kiszerelésű krém és folyadék pl. víz, tusfürdő, dezodor, naptej, nutella és hasonlók. Nem a tartalom, hanem a kiszerelés számít.

A beszálló kártyád legyen meg kinyomtatva és a telefonodon is. Megérkezel a reptérre, felmész az indulási szintre és mindegy hogy A vagy B oldalon oda mész a biztonsági ellenőrzésre. Itt a kapunál lecsippantod a beszállókártyát. Bemész, magadhoz veszel egy szürke tálcát, belerakod a csomagodat és a zsebeidből mindent (!!!), övet telefont aprót, beszkártyát mindent. Ha vannak 100ml folyadékok a táskádban akkor azt kiveszed a táskádból és a táska mellé a tálcára rakod. Átmész a kapun (ha magas szárú cipőd van azt le kell majd venni), aztán magadhoz veszed a cuccaidat. Beljebb látsz majd nagy kijelzőket és megkeresed a járatodat és hogy melyik kaputól indul, ha még nincs kiírva akkor vársz. Ha kiírták megkeresed a kaput. És figyeled mikor kezdődik a beszállítás. A beszállításnak az indulás előtt kb 20perccel vége van. Ha egy perccel is lekésed, nem utazol!!! Ha időben kimész a reptérre akkor még bőven lesz időd kvzni cigizni vagy, amit akarsz. Minimum 2, de inkább 3órával indulás előtt érj ki a reptérre.


Jja, víz…ha van nálad üres üveg azt bent a fali kutakon megtudod tölteni. Érdemes, mert 6-800ft bent egy üveg víz.


Reptéren dolgozom, hidd el, hogy minél hamarabb kint vagy annál jobb. Inkább ücsörögj-nézelődj még 2órát, minthogy lekésd a járatodat.

2023. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!