Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Gyógyszer repülőn szállításáho...

Gyógyszer repülőn szállításához elég az orvosi szakvéleményt magammal vinni vagy külön papír kell erre a célra?

Figyelt kérdés

Inzulinról meg asztma túlnyomásos inhalációs gyógyszerről van szó. Elég az orvosi szakvéleményt vinni ami alapján felírták a gyógyszert vagy kell külön papír?

Illetve betadine kenőcsöt vihetek papír nélkül is vagy ahhoz is kell valami?



2023. aug. 30. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Bőven elegek ezek.

Minden papír nélkül is vihetnéd ezeket magaddal.

A nyugtatók, kábító hatású (=kábítószer anyagú) fájdalomcsillapítók kényesebb dolgok, ott fontos lenne a papír.

2023. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek.

Én pl. az asztma-inhalálót minden nélkül vittem magammal, kutya nem kért tőlem semmit.

Egyébként nem tudom, hogy hová utazol, EU-n belül gondolom nincsenek nagy különbségek, de úgy tudom, hogy neten lehet találni listát az olyan gyógyszerekről, amik máshol nem használatosak/tiltottak, arra esetleg rákereshetsz.

2023. aug. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cukorbeteg vagyok, nekem az inzulinhoz és a többi kellékhez adott külön papírt a doki. Nem is az inzulinnal van a gond, hanem ugye inkább a tűvel (éles cucc). Elég sokat utazunk (évi 2-szer külföld), sosem volt még gondom belőle, soha nem "szúrták ki" a reptéren. De a papír mindig nálam van.
2023. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi, hogy amit adott papírt az orvos, az természetesen angolul van. Mert hát a szakvelémény az ugye magyar, azt külföldön nem fogják érteni...
2023. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tűt is felengedik, ha bontatlan csomagolásban van.

betadine kenőcsöt is vihetsz, de csak akkor ha 100 ml-nel nem nagyobb kiszemelésben van

A gyógyszerekről a célorszag rendelkezeseit kell tudni, altalaban nem kell hozza semmi

2023. aug. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 winR ***** válasza:
Én a biztonság kedvvért kértem a háziorvostól igazolást [link]
2023. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most jöttünk haza (Ciprus, Wizzair), babával utaztunk, így vittünk lázcsillapító cseppet, Betadine-t stb., be volt zacskózva ugyan mind, mert folyadékok, de semmit nem kértek, szerintem meg se nézték a tálcán, mikor kipakoltam :)
2023. szept. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!