Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Külön táskának számít?

Külön táskának számít?

Figyelt kérdés
Ha a kézipoggyászomba összehajtva beleteszek egy vászontáskát, illetve egy válltáskát de egyikbe sincs semmi akkor ezek külön táskának számítanak?

márc. 2. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerettem volna valami frappánsat írni, de ez a kérdés fájt, úgyhogy feladtam...

NEM, nem számít külön táskának, akár egy táskányi vászontáskát is vihetsz, az akkor is csak egy táska lesz.

Ugyanez vonatkozik a nájlonzacskókra is 🙃

(Ja, és alapból nem kutatják át az egész táskádat, így valószínűleg nem is tudnák, hogy bugyi meg zokni van benne, vagy másik táska.)

márc. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Na csak lassan a testtel. Előtte jól ki kell aludnod magad mert újabban a szemed alatti táskákat is beleszámolják a keretbe a Wizz/Ryanairnél, úgyhogy érdemesebb eleve business class jegyet venni, amit ha tőlem veszed, jelentősen olcsóbb.
márc. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem számít plussz poggyásznak semmi, ami benne van a megszabott keretbe beleférő táskában.


Én mindig viszek magammal egy összehajtható hátizsákot, ebbe szoktam a biztonsági átvizsgáláshoz kipakolni a zsebeimet, órát, telefont, kulcsokat, mindent ebbe teszek még a sorban állva (vagy már eleve otthon ebbe pakolok a zsebeim helyett), így csak egy dolgot kell a tálcába kitenni, nem szóródik szét minden 50 felé.

Amikor végeztem az átvizsgálással egyben el tudom venni és mehetek tovább, nem kell külön szedegetni őket és biztosan nem marad semmi sem véletlenül a tálcán. Aztán később ebből a táskából szépen mindent vissza tudok pakolászni a zsebeimbe, míg a kapu nyitásra várok.


Arra figyelj, hogy minden, ami a ruhádon kívül lóg rajtad (övtáska, övtok, retikül, nyakba akasztott fényképezőgép, kulacs) mind külön poggyásznak minősülHET, ha nem tudod beletenni a jegyedhez tartozó mennyiségű kézipoggyászba őket úgy, hogy az továbbra is beleférjen a méret keretbe.

Azért a feltételes mód, mert ha épp olyan kedvük van, akkor eltekintHETnek az ezen szőrözéstől, de hivatalosan kötözködHETnek rajta, hogy mindenképp tedd bele őket a táskádba - és ha nem tudod, vagy átlépi a szabályos méretet, máris számolHATnak érte. Hogy megteszik-e vagy sem, az leginkább a személyzet pillanatnyi hangulatán, fáradtságán múlik, meg hogy mennyire unatkoznak, vagy pörögnek, vagy épp piszkálja-e őket a vezetőség, hogy plussz bevételeket kell keresni.


Az utóbbi időben az a trend, hogy a hátizsákokat egyáltalán nem mérik a fapadosok, csak ha nagyon feltűnően túlméretes és messziről is látszik, hogy egyértelműen nem fog beleférni a mérő keretbe - van hogy még akkor sem. A gurulós bőröndöket már inkább szokták mérni, de ott is főleg azokat, amik ránézésre nagyobbak a megengedett méretnél. A rajtad lógó dolgokon főleg attól függ, hogy fennakadnak-e, hogy mennyire nagy és feltűnő. Ha a rajtad levő, vagy derekadra kötött kabát feltűnés nélkül eltakarja, akkor nem akadékoskodnak rajta.

márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értelem szerűen, ha több akár telepakolt táska van a táskádon belül, az sem számít. Nem kell üresnek lennie. Egy csomóan utaznak úgy, hogy ún. packing cube-okba, rendező táskákba pakolják a holmijukat. Külön pakkba a pólók, külön a fehérneműk, külön a zoknik, külön a pipere holmi, külön a kábelek és műszaki cikkek, külön a fotós cuccok, videókamera, külön laptop táska/tok, külön szemüveg tok, külön tokban a fülhallgató, stb. Ezek meg mind bele mennek a nagy táskába, amiben összefogva egyben tudod mindet szállítani.


Egyáltalán nem számít, hogy mennyi féle, méretű és tartalmú táska van nálad a táskádon belül. Egyedül az számít, hogy azok mind beleférjenek egyetlen (vagy kettő) a jegyedben foglalt táskába.

márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!