Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ma láttam flightradaron egy...

Ma láttam flightradaron egy Budapest-Bécs járat kacskaringós indulását. Miért nem egyenesebb úton indult el?

Figyelt kérdés

[link]

A zöld/kék a valós útvonala, pirossal gyönyörűen rárajzoltam Paintben a számomra ésszerűnek tűnő útvonalat. Azt tudom, hogy Ferihegyen jellemzően az egyik pályát felszállásra, a másikat leszállásra szokták használni, az iránya pedig a széltől függ, tehát ez adott. De utána miért kanyargott még, miért nem fordult egyenesen Bécs felé (ami amúgy is minimális irányváltás lett volna)?


márc. 13. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Végre egy kérdés, amihez kell valaki hozzáértő és nem nagyon lehet kiguglizni.


Sajnos én nem tudom, de már annak is örülök, hogy nem medvesprézős alaszkai kenuzásról van szó.

márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert adott legifolyosot kell használnia. Attól, hogy neked logikusan egyenes a megoldás, még nem biztos hogy az a helyes.
márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek már régen légifolyosók, meg a pályahasználat sem teljesen igaz.

Nem nézem végig a mozgásokat, de valószínűleg így lehetett megoldani elkülönítést.

márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hogy ne a város felett repüljön el.
márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már jó néhány éve áll a bál a repülőtér zajossága miatt.

Az érintetteknek dupla üvegű ablakhoz járulnak hozzá stb.

Ennek is következménye hogy reggel 6 előtt és este 11 után nemigen van gépmozgás, csendes gépek azért mehetnek.

A felszállásokat monitorozzák aki többlet zajt okoz, büntetik.

És akkor ennek következtében módosították a felszállási útvonalakat kevéssé lakott területek fölé terelve.

És még hozzátartozik emelték az emelkedési szöget, hogy hamarabb magasabban legyen.

A leggyakoribb útvonal így. Felszállás után bal forduló Itt felettünk amúgy, a Csepel sziget felé délre fordul és Bp határát elérve arra megy, amerre akar ,azaz itt már ""irányba" állítják.

Van még egy elhagyási irány Bp. felett, enyhén jobbra az Árpád híd felett vezetik ki.

Volt egy harmadik, ma azt nem használják.

márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez volt a teljes útvonal. Ritkán használom az oldalt, hirtelen nem tudom, hogyan tudom megnézni az egyidejű mozgásokat.

[link]

márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most nézem a WizzAir milánói gépét, ugyanígy bal kanyar Csepel felé
márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak az orbángriffeknek lehet hangrobbangatni Észak-Magyarországon.
márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!