Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első repülés, rögtön osztrák...

Első repülés, rögtön osztrák reptérről, egyedül, nyelvismeret nélkül. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés
Kiküldtek egy kinti munkára, de nem tudtam a részleteket. Most aggódok, hogy mennyire bonyolult ez a repülés dolog. Azt hittem többen megyünk majd, mert fizikai munka, de kiderült, hogy akkor csak én. Ott kell majd a check-int is végezni.

márc. 22. 08:03
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Szerintem elsősorban nem a repüléssel lehet probléma, de az, hogy nyelvismeret nélkül mész okozhat nehézségeket. De ne aggódj, biztosan rendben lesz
márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ott már egyébként magyarokkal leszek, azzal nem lesz gond. Csak a repülés tűnik még bonyolultnak, így egyedül.
márc. 22. 08:20
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Úgy van minden reptér kialakítva, hogy még egy hülye is értelmezni tudjon mindent. Azért a Google fordító legyen kéznél. De ne aggódj, sikerülni fog minden elsőre!!!
márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
márc. 22. 08:33
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha a check-int ott kell végeznem, akkor a poggyászomat is ugyanott kell feladnom a check-innél, vagy azt külön valahol utána?
márc. 22. 09:04
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem egyértelmű annak aki először megy.

Először el kell dönteni hogy mekkora a poggyászod. Ha kicsi akkor felfér az utastérbe.

De szerintem neked nagyobb, úgyhogy ezt a verziót írom le. Rögtön a bejáratnál lesznek sorok, te megkeresed a a te repülőjáratodhoz tartozó sort (ez egyértelmű lesz melyik a tied) és ott feladod a poggyászod.


Utána bemész utasbiztonsági ellenőrzésre, mikor detektorokkal átvilágítanak téged, illetve a cuccaidat. Bemész a váróba ahol vársz, közben megiszod az 5000 ft-os sörödet és ki fogják írni hogy mikor hova kell menned becsekkolni. Ha kiírták átmész egy másik kisebb váróba ahol megint vársz, majd jönnek a hölgyek, megynyitják a kapukat, beállsz a sorba és felszállsz a repülőre.

márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6- és a beszállókártyát mikor kapom meg? Az egy külön sorbanállás még a poggyászfeladás előtt, vagy ugyanott kell intézni a kettőt? Ott kell intéznem, nem online elvileg.
márc. 22. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A check-in és a poggyászfeladás egyszerre történik, ott kapod meg a beszállókártyát is. Utána biztonsági ellenőrzés, azután meg már teljesen hülyebiztos. Rossz gépre amúgy sem szállhatsz, mert beszálláskor ellenőrzik a beszállókártyádat :)
márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Még annyit kiegészítésként, hogy ha valamiért mégis valami probléma lenne, akkor keress egy ott dolgozót, aki biztos szívesen segít, ha nincs közös nyelv akkor ott a google fordító :)
márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
A Bécsi repülőtéren elég sok légitársaságnál gépesített check-in és poggyászfeladás van. Odamész egy check-in automatához, amiből van sok, így szinte sosem kell rá várni. Az automata igen sok nyelven, így magyarul is ért. Utána azonosítod magad, meg hogy hova utazol, amire több módszer van, én a jegyem foglalási kódját szoktam beírni -- ez egy 6 jegyű karaktersor. Itt lehet ülőhelyet választani, további poggyásznak jegyet venni. A gép nyomtat beszállókártyát és csomagcímkét. Ezt felragasztod a feladandó poggyászodra. Ekkor mehetsz a poggyászfeladó pulthoz, ahol szintén nem ül ember, csak egy vonalkódolvasó van. Beszkenneled a csomagcímkét, ráteszed a csomagot a szállítószalagra, a gép leméri és ha minden rendben, a csomag megy az útjára a szállítószalagon. Ezután mehetsz a biztonsági ellenőrzésre. Amikor ezen túl vagy, mehetsz megkeresni a beszállókártyádon levő, de a kijelzőkön is kiírt beszállókapuhoz. A beszállás kezdetét bemondják, de ezt majd észreveszed, amikor mindenki megmozdul...
márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!