Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha lefoglaltam egy oda-vissza...

Ha lefoglaltam egy oda-vissza útra szóló wizzair repjegyet, de az odaúton nem leszek a gépen, attól még a visszaútra szóló járatot igénybe vehetem?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy vettem egy oda-vissza repjegyet, de utólag láttam csak, hogy rossz a dátum, június 30-ra szól mindkét jegy. Módosítani akartam az odafelé utat június 26-ra, de a járatmódosítás díja többe került, mint maga a 26-ára szóló repülõjegy, így járatmódosítás helyett csak vettem plusz egy jegyet. Gondoljátok, hogy attól még a 30-ai járattal hazajöhetek, vagy pedig ha nem leszek rajta azon a "téves" oda járaton,akkor törlik a foglalásom? A válaszokat elõre is nagyon köszönöm!

2013. jún. 5. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hazajöhetsz, mivel a wizzairnél az "oda-vissza" jegy is valójába két különálló jegy.

Normál légitársaságnál már gond lenne, de a fapadosoknál mindegy.

2013. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó ez így, semmi gond nem lesz.



A válaszom konkrétan wizzairre vonatkozik, más, főleg hagyományos légitársaságnál bajban lennél hasonló esetben. Wizzairnél, ryanairnél ebből nincs gond, utazhatsz vissza jeggyel anélkül hogy oda utat felhasználnád.

2013. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Megspóroltatok nekem egy emelt díjas telefonhívást a wizzair ügyfélszolgálatnak. :) plusz meg is nyugtattatok. Köszi szépen tényleg:)
2013. jún. 5. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
igen igen. fapadosnal mukodik, nemzeti legitarsasagnal meg.
2013. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
NEM! Nézz utána, ha az odaúton hiányzol, akkor automatikusan törölni fognak az utaslistáról, tehát a visszaútról is. Hívd fel őket!
2013. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az utolsonak uzenem, hogy a 2 ut fuggetlen egymastol, semmi koze nincs az odauthoz.


amire te gondolsz az a hagyomanyos legitarsasagoknal van, annak teljesen mas az arkepzese az atszallas lehetosege miatt.

2013. jún. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös hülyeséget írt! Hagyományos társaságoknál igaz, vigyázni kell ilyesmivel, de itt wizzairről van szó!


Kérdező ne hívogasd őket. Az alapdíjas szám nem ilyen kérdésekre való, az emelt díjason meg ne verd magad költségekbe! :)


100%, hogy nyugodtan utazhatsz visszafelé, anélkül is, hogy odafelé utaztál volna. Jól tetted, hogy a drága módosítás helyett inkább vettél új jegyet. Így szokás csinálni fapadosnál, teljesen rendben van.

2013. jún. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!