Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb légitársaság? Travel Service vagy a Wizz Air?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom neked mi a jobb, de a Wizz Air a komolyabb cég.
2013. júl. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
travel service nekem jobban tetszett, jo volt a kaja/pia is. De a wizz a szivem csucske marad mindig is, mert veluk repultem eletemben eloszor meg sok evvel ezelott.
2013. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Minek összehasonlítgatni? Jó mindkettő. Elvisz ahova vállalja mindkettő gyorsan, pontosan, oszt annyi. Miért kell ezt túlmisztifikálni?
2013. júl. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
No meg kicsit alma-körte összehasonlítás ez. Wizzair az menetrend szerinti járatokat üzemeltet, a Travel Service viszont kizárólag charterrel foglalkozik utazási irodákon keresztül.
2013. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Travel csak charter gépeket üzemeltet,Wizzair menetrendszerintieket.Ebből kifolyólag az előbbin például adnak ételt,másodikon csak pénzért.A Travelon tartalmaz 13-15 kg-os feladandó bőröndöt az ár,Wizzairnél nem,viszont ha kifizeted 32kg-ot is vihetsz.Fedélzeti poggyászokra szintén külön szabályok vonatkoznak,

Előbbi Boeinggel,utóbbi Airbussal repül.

Üléstávolság talán a Travelnél nagyobb.

Európán belül repülnek,és az a 1-3 repülési óra,mindegyikeb kibírható:):)

2013. júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A Travelon tartalmaz 13-15 kg-os feladandó bőröndöt az ár"


Egész pontosan:

"A poggyász súlykorlátja 15 kg a turistaosztályon (Y, M). A súlyhatár a Travel Plus osztályon (T) 25

kg. Nincs korlátozás a feladott poggyász darabszámát illetően, az utas több poggyászt adhat fel, a

súlykorlát a mérvadó. Amennyiben kettő (2) vagy több utas együtt utazik, bizonyítottan egy

csoportként (család, partnerek) ugyanazon a járaton vagy járatokon és együtt jelentkeznek

utasfelvételre, engedélyezett a poggyászok összevonása, azaz jogosultak arra, hogy a megengedett

csomagok súlyát együttesen számolják és együttesen feladhatják a poggyászt egy utas nevében"


Azért másoltam ilyen hosszan, mert a fenti szövegben sok érdekesség van ami wizzairnél teljesen másképp működik. Travelnél 15kg lehet, de az lehet 15 darab 1kg-os poggyász is és még a család többi tagjával is kombinálható ezek szerint. Wizzairnél a poggyász az szigorúan 1 darabot jelent és az egy emberhez tartozik, viszont 32 kg a megengedett.


Szóval eléggé eltérő a két cég sok tekintetben. Viszont mindkettő repüléssel foglalkozik, ez mindenképp közös. :)

2013. júl. 22. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos és tartalmas válaszokat:) Pontosan ezekre a dolgokra lettem volna kíváncsi.
2013. júl. 22. 06:25
 8/12 anonim ***** válasza:
azert azt kifelejtette a travel ebbol a speci kis iromanybol, hogy a csoportok csomagjainak egyike sem haladhatja meg a 32 kg ot. :)
2013. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"azert azt kifelejtette a travel ebbol a speci kis iromanybol, hogy a csoportok csomagjainak egyike sem haladhatja meg a 32 kg ot. :)"


Hát a 15 az nagyon nem 32... miért felejtette volna ki? :O

Vagy arra gondolsz, hogy a család összerakja egybe a cuccát, mert lehet? Csak nem tudta az utas, hogy 32kg-nál több sose lehet egy bőrönd?

Európában sehol nem lehet 32kg-nál több egy poggyász. Ez a rakodómunkások egészsége miatt van így, ne kelljen 40 kilós koffereket emelgetniük. Ezért épp 32kg a határ a wizznél és ezért nem lehet a travelnél se több. Pótdíjjal se, sehogy. Ha valakinek 33 kg-os a bőröndje (bármilyen légitársaságnál) akkor nem fogják átvenni amíg ki nem pakol belőle annyit, hogy határon belül legyen.


A Travel pedig nem biztos, hogy hibázott. El tudom képzelni, hogy valahol valamikor az utas aláírt valamit, ami mondjuk arról szólt, hogy elfogadja ezeket az általános egységes szabályokat, amik nem légitársaság specifikusak.

Pl itt is írnak róla, hogy 32-nél nem lehet több:

[link]

2013. júl. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

""azert azt kifelejtette a travel ebbol a speci kis iromanybol, hogy a csoportok csomagjainak egyike sem haladhatja meg a 32 kg ot. :)"


Hát a 15 az nagyon nem 32... miért felejtette volna ki? :O

Vagy arra gondolsz, hogy a család összerakja egybe a cuccát, mert lehet? Csak nem tudta az utas, hogy 32kg-nál több sose lehet egy bőrönd?

Európában sehol nem lehet 32kg-nál több egy poggyász. Ez a rakodómunkások egészsége miatt van így, ne kelljen 40 kilós koffereket emelgetniük. Ezért épp 32kg a határ a wizznél és ezért nem lehet a travelnél se több. Pótdíjjal se, sehogy. Ha valakinek 33 kg-os a bőröndje (bármilyen légitársaságnál) akkor nem fogják átvenni amíg ki nem pakol belőle annyit, hogy határon belül legyen.


A Travel pedig nem biztos, hogy hibázott. El tudom képzelni, hogy valahol valamikor az utas aláírt valamit, ami mondjuk arról szólt, hogy elfogadja ezeket az általános egységes szabályokat, amik nem légitársaság specifikusak.

Pl itt is írnak róla, hogy 32-nél nem lehet több:

[link]


Ne nekem magyarazd, en lehet jobban kepben vagyok a legi kozlekedesben, mint te. Amit belinkeltel az nem tartalmazta azt, hogy 32 kgnal nem lehet tobb egyik esetben sem. Es a sok hulye ember elolvassa amit irtal es felad 10 szemelyre 2 50 kilos poggyaszt.

2013. júl. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!