Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha olyan dolog van a feladott...

Ha olyan dolog van a feladott poggyászomban, amit az adott országba nem vihetek be (nem veszélyes anyag, hanem pl. egy rúd szalámi), akkor azt még a kiinduló állomáson elveszik, vagy csak a célországban?

Figyelt kérdés
Szeretnék kivinni egy rúd szalámit ismerősömnek, de nem akarom, hogy emiatt bármi gondom legyen az adott ország repterén (húsárut nem lehet bevinni az országba).
2014. júl. 24. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az érkező országba érve elkobozzák, kidobják vita nélkül. ha olyan országba mész, ahol ki kell töltened egy nyilatkozatot a behozott dolgaidról és te nem említed meg hogy nálad van, akkor még pénzbüntetést is kapsz.
2014. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehat direkt akarsz olyan arut bevinni, amirol tudod, hogy tilos...? Ugyeees...


Akkora buntetest kapsz, mint a haz, szerinted a vamosok teljese hulyek, hogy nem veszik eszre az ilyesmit? A celallomason egyebkent mindenkepp atvilagitjak a cuccodat, es meg is fogjak talalni a szalamit, pont azert, mert tudjak hogy mit kell keresni (nem te leszel az elso balfek, aki megprobalja...).

2014. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na igen, ez így elég hülyén hangzik, hogy olyat akarok vinni, amit nem szabadna.. Igazából nem az én fejemből pattant ki, hanem ismerősöméből, aki kint van, és őt mindig átengedték ilyenekkel. Csak azért érdeklődöm, hogy ha esetleg nekem pechem lesz, akkor mire számíthatok, de akkor még meggondolom ezt az egészet, büntetést nem akarok azért, mert neki Pick-hiánya van. :-)

2014. júl. 24. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem Uj-Zelandon elszedtek a szendvicsemet amit a Sydney-i repteren vettem viszont a brownie-mat meghagytak. Meg jo hogy nem ettem meg a szendvicset ha egyszer ilyen veszelyes aru :D


Mindenkeppen valld be ami nalad van, ki tudja, lehet hogy ugy jarsz mint en a brownie-val. Ha bevallod nem buntetnek.

2014. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Új-Zélandon és Ausztráliában komoly karantén van, még jó, hogy nem vágtak meg 220 dollárral..

Egyébként elkell vámolni minden esetben akkor nincs büntetés max. elveszik. Arab országba ne vidd, ott nagyon komolyan veszik a sertéshúst.

2014. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!