Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehet elektromos gitárt...

Lehet elektromos gitárt felvinni a repülőre vagy azért is fizetni kell?

Figyelt kérdés
A debreceni repülőtérről szeretnék Londonba repülni WizzAir repülő légitársasággal és érdekelne hogy felengednek e a repülőre egy elektromos gitárral ami puha tokban van és kb 4-5 kg (A méretét nem tudom mert azt még nem mértem meg!)

2015. márc. 10. 19:06
 1/7 anonim válasza:
Ha belefér a kézipoggyászba akkor igen, ha nem, akkor nem.
2015. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Épp a WizzAir esetében ebben nem lennék biztos, mikor gyakran egy fél centivel a kereten túllógó kerék miatt is szivattak utasokat.


Csak azt nem értem, miért itt kell ezt kérdezni, miért nem a Wizznél?

Itt bárki bármit mondhat, azt nem lehet hitelesnek tekinteni.

2015. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Attól hogy ott le van írva még bármi megtörténhet! Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
2015. márc. 10. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet vinni, természetesen a honlapon minden le van írva:


Utastérben fuvarozott speciális poggyász

a) Törékeny és nagyméretű tárgyak, hangszerek


Azon tárgyak számára, amelyek sem az ülés alatt, sem a fenti csomagtárolókban nem férnek el, az utasnak a foglalás során külön ülést kell foglalni, és a teljes árú viteldíjat megfizetni. A foglalás megtehető online, a vezetéknévhez az utas vezetéknevét, az utónévhez az "EXST" megnevezést írva. Felhívjuk figyelmét, hogy csellónál nagyobb méretű hangszer (pl. nagybőgő, hárfa stb.) szállítását csak korlátozott felelősséggel címke felragasztásával vállaljuk. Ezek a hangszerek méretükből adódóan nem férnek el egy ülésben. Amennyiben a hangszer tárolására szolgáló tok mérete nem haladja meg a megadott méreteket (56x45x25cm – külön díj fejében), továbbá ha a hangszer és a tok együttes súlya nem éri el a 10 kg-ot, a hangszer kézipoggyászként szállítható. Ebben az esetben a hangszer minősül az utas egy darab kézipoggyászának.


[link]

2015. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Na, hát ebből elég egyértelmű, hogy csak külön jeggyel fog menni.
2015. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Erről beszéltem. Ha egyszer a szabályzat szerint nem kézipoggyász, akkor egyértelműen nem vihető fel ingyen, tökmindegy, kinek mi a tapasztalata, arra nem hivatkozhatsz a chekinnél, hogy a GYIK-on azt mondta valaki, hogy ő vihét te. Arra kell készülni, amit a szabályzatban leírtak. :)
2015. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma bementem személyesen az irodájukba és azt mondták hogy csak akkor vihetem fel ha neki is veszek jegyet! Szóval itthon kell hagynom a kicsikémet! :(
2015. márc. 11. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!