Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 17 eves vagyok nyaron utaznek...

Nadiaa kérdése:

17 eves vagyok nyaron utaznek ki a baratomhoz irorszagba lehetseges?

Figyelt kérdés
A ryanairrel utaznek 17 eves vagyok szemelyi igazolvannyal. A volt gimnaziumi tanarnoje egy csoportot vosz ki veluk mennek. Ha nincs szulio nyilatkozat csak szemelyim es egy felnott velem aki nm csaladtagom se semmi az lehetseges? NAGYON FONTOS LENNE KOSZONOM!!

#Írország #kiskorú repülése
2015. ápr. 10. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Szuloi nyilatkozat nelkul 18 even alul nem fogsz hatart atlepni.
2015. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmiféle szülői nyilatkozat, sőt felnőtt kíséret sem kell. 17 évesen nyugodtan utazhatsz egyedül.
2015. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Az első hülyeséget ír! A fiam 15 éves kora óta egyedül mindenféle szülői nyilatkozat nélkül repül Anglia és Magyarország között. Sosem volt gond. Évente 2 szer mindig repült. (téli-nyári szünet))
2015. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
szia! amikor kiköltöztünk én 11 éves voltam, a vér szerinti nővéremmel mentünk a szüleinkhez, és ő már nagykorú volt, 20 éves. Budapesten majdnem nem engedtek át minket, mert nem volt szülői engedélyünk. végül átengedtek de azt mondták többet nem fordulhat elő. a ryanair-el utazom mindig amikor hazalátogatok, visszafelé szintén. egyedül még sosem utaztam, még mindig kiskorú vagyok. szóval vissza a sztorihoz, azt mondták legalább egy szülőnek alá kell írnia egy engedélyt, hogy beleegyezik hogy a gyermeke szülői felügyelet nélkül utazzon a repülőn. ha minden igaz, 17 évesen már repülhetsz egyedül, úgy tudom 16 éves korig nem. biztos ami biztos, a szüleiddel irass egy engedélyt és vidd magaddal. nem mocskolni szeretném az országot de látod hogy ebbe is belekötnek. visszafelé, írországból hazafelé nem volt semmi ilyen probléma, csakis otthon. mindenesetre írjatok egy engedélyt amiben azt írjátok hogy a szüleid beleegyeznek és tudna arról, hogy ekkor (odafelé) és ekkor (visszafelé) szülői felügyelet nélkül utaznál. aláírják, ezt odaadod és minden simán megy elvileg :) személyi igazolvány elég, nem szükséges útlevél, nálam mindig csak személyi van, és persze a beszálló kártya :) remélem segítettem! :)
2015. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!! Sokat segitettek! Viszont a szuleim elvaltak es nevelo apam van. Ha edesanyam es a nevelo apam irja ala az is megfelel?:)
2015. ápr. 10. 20:03
 6/10 anonim válasza:
előző vagyok. ha még mindig kapcsolatban vagy a vér szerinti édesapáddal és lehetséges hogy felkeresd, akkor én azt javasolnám inkább hogy ő legyen, ne a nevelőapád.:)
2015. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ja és ha esetleg van még kérdésed akkor nyugodtan írhatsz privátban is, hátha tudok segíteni :)
2015. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok, és én tavaly is voltam, meg idén is voltam már kint Írországban, és még megyek a nyáron is. (kint él a nagynéném, látogatóba megyek) Tavaly sem és most sem kértek semmiféle nyilatkozatot.
2015. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem ez nem feltétlenül kötelező, lehet hogy valahol belekötnek. szerintem az a biztos ha viszel, mert ha nem kell éppen, akkor nem lesz semmi baj hogy ott lesz nálad, de ha mégis kell és nincs nálad akkor gáz van. látod hogy vannak különböző válaszok, én a helyedben inkább elvinném,és a vérszerinti szüleimmel iratnám alá. bajod nem lesz belőle ha épp belecsúsztatod a táskádba :)
2015. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen koszonom igaz inkabb viszek! Csak olyasmirol hallottam hogy kozjegyzo es/vagy 2 tanu szukseges ennek a nyilatkozatnak a megirasahoz. Es ez eleg maceras. Es igazabol a szuleim nem nagyon vannak beszelo viszonyban. Ha az egy szulo vagy a nevelo apa megoldas lenne.
2015. ápr. 10. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!