Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Román személyi igazolvánnyal...

Román személyi igazolvánnyal rendelkező 17 éves diák, utazhat egy felnőtt kíséretében Magyarországra, ha az illető gyerek személyi igazolványa augusztusban jár le, de az utazás júliusban esedékes?

Figyelt kérdés
Hallottam különböző forrásokból, hogy nem biztos, hogy a személyi igazolvány lejárta előtt 1-2 hónappal átengednek a határon, azért kérdem.

2015. júl. 4. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, utazhat.
2015. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Sajnos igen.
2015. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért sajnos? Kifejtenéd?
2015. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát egyáltalán nem sajnos, mert végülis az úgy logikus, ha még érvényes a személyi, nem köthetnek beléd, viszont hallottam olyanokat is, hogy nem biztos, hogy ki lehet menni az országból. Köszönöm a válaszokat !
2015. júl. 4. 12:11
 5/6 anonim ***** válasza:

"viszont hallottam olyanokat is, hogy nem biztos, hogy ki lehet menni az országból"


Jól halottad, Romániából kiskorú, azaz 18 év alatti, ha nem a szülő kíséretében utazik, akkor csak mindkét szülő írásos engedélyével hagyhatja el az országot. Lehet, nem kérik el ezt a papírt, de ha nincs nálad, akkor előfordulhat, hogy visszafordíthatnak.

2015. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A papírokról tudok, el is lesz intézve. Én arra értettem, hogy a személyi lejártának közeledte miatt, de most már megnyugodtam.
2015. júl. 5. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!