Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Isztambulban 50-60perc átszáll...

Isztambulban 50-60perc átszállás elegendő?

Figyelt kérdés
Utaznék nyáron Amerikába és Isztambulban kellene átszállnom, még nincs meg a jegy így kaput számot nem tudok, előbb gondoltam megkérdezem akik kicsit tapasztaltabbak Titeket!

#átszállás #Isztambul #Turkish Airlanes
2015. nov. 25. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ja ha neked Isztambul csak annyi, hogy Isztambul, akkor elegendő.


De légyszi tedd fel pontosabban a kérdésedet. Egyben veszed a jegyedet vagy sem, és igyekezz megmondani, melyik reptéren szállnál át.

2015. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem lesz elég. És mi van, ha 10-20 percet késig a gép? Ami szinte nem is számít késésnek... Ilyen nemzetközi átszállásra 2, de inkább 3 óra kell minimum.
2015. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Alsó határ, pont elég lehet. Gondolom mindkettő viszonylat Turkish Airlines, az segít. Én egyszer szálltam át Isztambulban hasonlóan rövid határidővel, és a Turkish Airlines küldött egy embert, aki elkísért az erkezéstől az induló kapuig, hogy minél előbb odaérjek. Nem volt gond.


Ha lenne 1,5-2 óra az átszállásra, az persze jobb (biztosabb) lenne, de én ezt is bevallalnám valószínűleg.

2015. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen lemaradt! Az Ataturki reptérről van szó! És köszönöm az eddigi válaszokat!!
2015. nov. 26. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Még mindig nem tudjuk kérdező ember, hogy miféle jegyet vennél.

OK, azt már tudjuk, hogy IST reptereén szállnál át.

De felelősséggel csak akkor tudunk válaszolni, ha elmeséled, egy foglalásban lesz-e a két jegyed vagy sem.

Mert ha a jegyeid egy foglalási számon vannak, akkor teljesen mindegy mennyi az átszállási idő, visznek a következővel. Az ő dolguk.

Ha nincs egy foglalási szám alatt a két jegy, akkor meg nagyon necces dologra vállalkoznál.


Mert Atatürkön alapból elég az 50 perc, de ha icipicit is megcsúszik a BUD - IST géped, lecsúszod a csatlakozást.

De mondom, ne ez érdekeljen, hanem hogy egy foglalás alatt vedd a jegyedet.

Ha meg veszed, ne azt nézd, hol szállsz át, hanem hogy hol kényelmesebb és hol a legolcsóbb.

2015. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Amit érdemes lenne megtudakolni:

-Átszállásnál van e tranzitváró

-Van e ismételt biztonsági ellenőrzés a beszállókapunál

-Be kell e mutatni az útlevelet az isztambuli checkin pultnál


Amikor Budapestről Berlinen át utaztunk New Yorkba, majdnem lekéstük. A gép időben leért Berlinbe, csak vagy 10 percet várni kellett a buszra ami elvisz a terminálépületbe. Aztán át kellett gyalogolni a szomszéd terminálépületbe. És ott kiderült, hogy még a checkin pultnál is megnézik az útlevelet és raknak egy pecsétet a beszállókártyára.

Szerencsére a légitársaság leküldte az egyik stewardess-t hogy szedje össze a hiányzó embereket, és soron kívül oda tudtunk menni a checkin pulthoz. És aztán a kapunál volt még a hivatalos útlevélkezelés meg még egy biztonsági ellenőrzés.

(Az is lehet, hogy a checkin pult általi útlevél ellenőrzést, beszállókártya lepecsételést meg lehet tenni a Budapesten is, ezt nem tudom)

2015. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Előző vagyok:

Szerintem neked kicsit másképp lesz, már lesz Budapesten is útlevélkezelés, mivel Törökország nem schengeni.

2015. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50-60 perc mindenhol vagy necces, vagy esélytelen. Azt is kalkuláld bele, hogy fél óra körül simán késhet a géped!
2015. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamennyire ismerve az isztambuli repteret, necces. Ilyen rövid idö eseten inkabb lebeszelnelek - valassz hosszabb atszallast.

Mivel azt irtad, Amerikaba mesz, feltetelezem Turkish-sel, egy jeggyel. Maga a legitarsasag egyebkent nagyon jo (ellatas, gepek allapota, kabin - labter, ilyesmik), abszolut ajanlott.


A repter nagyon nagy es zsufolt: isztambuli erkezesnel elkepzelhetö buszozas, plusz biztonsagi ellenörzes... illetve amerikai utazas miatt tovabbi biztonsagi ellenörzes egesz biztosan.


Remelem, segitettem.

2015. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én New Yorkból jöttem Budapestre, Düsseldorfi átszállásra és 45 perc volt az átszállás. Szerencsére elértem, pedig a New yorki gép még késett is. Viszont a Düsseldorfi repülőtér nem volt nagy, gyorsan el lehetett jutni da, ahonnan a másik repülő indult.
2015. nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!