Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A repülőre a kézipoggyászban...

A repülőre a kézipoggyászban felvihetem a fényképezőgépemet és a kis gopromat?

Figyelt kérdés
még sosem reültem és erre lennék kíváncsi :) és ezt a kézipoggyásznak szánt táskába kell beletenni vagy külön vihetem a kis táskájában a fényképezőnek?

#repülés #utazás #GoPro #vamera. fényképező #spayolország
2016. máj. 12. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Hát, ha nagyon sz..roznak, akkor betetetik a kézipoggyászba, de ha a nyakadba akasztod, és ráveszed a kabátodat, hogy ne lássák, nem fognak szólni. Zsebre is teheted, ha gondolod.
2016. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Legtobb legitarsasag enged meg egy "personal itemet" a kezipoggyaszon kivul, ez lehet a kamerad egy tasiban. Elso meg nem tudom hogy gondolja hogy raveszed a kabatodat. Az az elso amit mar magadtol le kell venni meg biztonsagi ellenorzes elott, hogy lehetoleg a sort se tartsd fel.
2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

de ha a nyakadba akasztod, és ráveszed a kabátodat, hogy ne lássák, nem fognak szólni. Zsebre is teheted, ha gondolod.


Nem sűrűn repülsz ugye első?

Ugyanis a kapunál kabátot le kell venned, zsebeket ki kell ürítened, és így mész át a detektor kapun.


A fényképezőgép és a goprod is nyugodtan mehet a kézipoggyászba. Bizonyos légitársaságok nem nézik jó szemmel ha külön kistáskában viszed mert képesek külön kézipoggyásznak tekinteni. Így úgy old meg, hogy ha ez gondot okozna nekik, akkor be tud tenni a kézipoggyászba. A tranzitban már kiveheted szóval csak arra az időre kell a kéziben lenni amíg ellenőriznek.

2016. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Sűrűn ülök repülőn, bakker. Te nem szokták utazni, ha ennyire nem vagy képben. A biztonsági ellenőrzésnél nem azt nézik, befér-e a cuccod a wizzair ketrecébe vagy a Ryan Airébe, hanem azt, mit viszel be. Persze, még az övedet meg az órádat is le kell venni, de ha átmentél az ellenőrzésen, visszaveheted a kabátodat is, meg a napszemüvegedet is, sőt még a cipődet is.

És ha ráveszed a kabátodat a nyakadba akasztott fényképezőre, azt sem teheti szóvá senki.


Utána a kapunál nézik csak, befér-e a cuccod a keretükbe, nincs-e nálad plusz egy szatyor vagy ilyesmi. De a zsebeidet senki sem fogja már kiforgatni, és vetkőzni sem kell, hogy nincs-e a kabátod alatt esetleg egy fényképező a nyakadban.

2016. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előzőt megerősíteném, még hozzátenném, hogy amikor felmész a gépre, akkor még legyen eltakarva a plusz cuccod, mert fél szemmel a stewardessek is nézik, és megbszhatják miatta a checkinest, aki felengedett vele.
2016. máj. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ügyesen takarod, akkor talán igen. Amikor Wizzel mentünk, ismerősnél kiszúrták és elrakatták, hogy azt nem lehet külön vinni. Az is megoldás, hogyha nem egyedül mész, akkor már táskájába berakod.
2016. máj. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ egyébként tényleg, hogy milyen légitársasággal mész kérdező. Ha normálissal, nem wizzairrel meg társaival, ahol a tüdőben bevihető levegő mennyiségét is korlátoznák, ha tudnák, akkor lehet nálad kézipoggyász + personal item mindenféle takargatás nélkül.
2016. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem is értem miért kellett lepontozni a 2. És a 3. Választ. Rengeteget repülök, de még sosem rejtegettem semmit. A fényképezőgépet mindenhova vihettem a táskájában a kézipoggyászon kívül. Mondjuk nem.is wizz air-ekkel repkedek.
2016. máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kellett lepontozni, mert baromságot írtak.

A biztonsági ellenőrzést összekeverik a légitársaságok kézipoggyászra vonatkozó szabályaival.


A biztonsági ellenőrzés minden repülőre ugyanúgy megy, viszed a beszállókártyádat, az igazolványodat, kirakod a cuccodat a kis ládákba, cipőt, övet, órát, szemüveget, kabátot, a zsebeid tartalmát stb. is belerakod, átsétálsz az ellenőrző kapun, és ha minden OK, akkor összeszeded a cuccaidat.

De hogy hány szatyrot viszel, azt senki sem nézi, azt sem, hogy külön pakkban van-e a fényképeződ, vagy sem, és azt sem, mekkora kuffert viszel fel.


Csak a beszállásnál, a kapunál nézik a légikísérők, hogy megfelel-e a pakkod a szabályoknak darabra és méretre. A fapadosok ezen a téren szeretnek sz..rakodni. Volt, hogy beszóltak, hogy 1 db lehet csak nálam, és be kellett gyömöszölni egy kb. 15x10 cm-es kistáskát egy nagyobb táskába...

Ezért javasoltam, hogy ha külön táskában van a gép vagy a kamera, akkor inkább dugja el valahogy a ruhái alá, azt annyira már nem nézik.


De ez 100 százalékban baromság, hogy a biztonsági ellenőrzésen fogják nézni, ott maximum annyit néznek meg, hány deci folyadékot viszel fel a kis zacskóban, illetve hogy valóban műszaki cikk-e, amit felviszel, nem valami bomba, van, hogy bekapcsoltatják ezért a tabletet, laptopot, ha nagyon ráérnek.

2016. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2016. máj. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!