Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha repülőjegy foglaláskor nem...

Ha repülőjegy foglaláskor nem adtam meg a teljes nevemet az baj?

Figyelt kérdés
Pl a teljes nevem Kiss Zoltán Gábor így szerepel hivatalos okmányaimban is, helyette csak Kiss Zoltánt adtam meg ez jelent gondot?

2016. máj. 17. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Úgy kell magadnod, ahogyan az uti okmányodban szerepel. Ha eltèr, megtagadhatják a gèpre való beszállást!!
2016. máj. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
ryanair-al utazunk, lehet nevet módosítani de 37 ezer forint. nem hiszem el, hogy azért mert nem írtam le a 3. nevem (nincs is rublika neki) nem lehet díjmentesen változtatni, saját nevem ez is. okmányban is úgy szerepel ahogy írtam, csak van egy harmadik nevem is... ez gáz. tuti ki kell fizetni ezt az összeget?
2016. máj. 18. 00:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Mikor foglaltad a jegyet? 24 órán belül ingyen kijavítják, ha felhívod az ügyfélszolgálatot.
2016. máj. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"okmányban is úgy szerepel ahogy írtam"

Akkor mi is a probléma? Nem gondolatolvasók, hogy kitalálják, hogy van 3. neved is.

Egyébként nem probléma, ha lehagyod a 2. keresztneved.

2016. máj. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

En soha nem írom be a 2. nevem, még egyszer sem volt belőle probléma. Vagyis egyetlen egyszer kellett csak beírni, az egy tengerentúli járat volt, de akkor ki is hangsúlyozták, hogy pontosan ugyanaz kell hogy legyen, mert nem engednek fel.

Egyenlőre szerintem nem lesz gond, úgyhogy nem kell kijavítanod. (Viszont a brüsszeli történtek után előfordul hogy beszigorítják, mert ott pl olyan gyenge volt az ellenőrzés, hogy bármilyen névvel lehetett volna jegyet venni EU-n belülre.)

2016. máj. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Az esetek 99,9%-ában nem problémáznak ezen, de hallottam már olyat, hogy ezért tagadták meg a beszállást.

Egyébként ez ingyen javítják, szerintem 24 órán túl is.

2016. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. máj. 18. 10:08
 8/13 A kérdező kommentje:

ám egy másik foglalásnál meg beírtam a teljes nevem és így kaptam visszaigazolást:

Zoltán Gábor Kiss .... ez normális? értem én, hogy angol meg minden... de annyira logikátlan.

2016. máj. 18. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Az így jó, a keresztneved "Zoltán Gábor".
2016. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
akkor úgy néz ki, ha csak Zoltánt írtam, azaz Kiss Zoltánt az is jó, ha a teljes nevem beírtam az is jó. Eddig ezt szűrtem le a válaszokból.
2016. máj. 18. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!