Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülésben és repülőjegy...

Repülésben és repülőjegy foglalásban jártasak: ez normális, hogy csak foglalási kódot kaptam a jegy kifizetése után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni olyantól, aki már sokszor vett repülőjegyet és/vagy tudja, hogy működik. Július 25-én indulna a gép Bécsből, Eurowings légitársaság. A jegyemet a BudgetAir.com oldaláról vettem meg nemrég, kaptam egy e-mailt, amiben szerepel a foglalási kódom. Soha életemben nem repültem még és nem is vettem jegyet, ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy ez így normális e. Lesz egyáltalán rendes jegyem? Ha igen, akkor kb. mikor kapom meg? Azt tudom, hogy indulás előtt be tudok checkolni, de addig ennyi? Egy kód? Megnyugodhatok, él a vásárlásom? Ha az számít valamit, akkor Vista credit kártyával fizettem. Köszönöm előre is a segítséget!

2016. jún. 21. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ne aggodj, ez igy ok. nezd meg a fohlalasi kod segitsegevel az eurowings honlapjan a foglalasod, bent leszel a rndszerben, azert varj 24 orat, ennyi kelhet hogy bekerulj a rendszerbe
2016. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Menj fel a legitarsasag honlapjara, ott ezzel a koddal meg a vezetekneveddel latni fogod a foglalasodat pontosan.

Repjegy mint olyan ezenfelul mar nincsen. Mas dolgod mar nincsen mint kimenni a repterre es odaadni az utleveledet a check in pultnal hogy megkapd a boarding passt (ha nem online checkolsz be - ha van feladandod akkor nem ajanlom az onlinet mert ugyis vegig kell allnod egy sort hogy feladd a borondot).

2016. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugtattatok :) Mindjárt ellenőrzöm is, ha tudom. Ülésfoglgalás check-innél van, vagy ezek általában beszállási sorrend alapján történnek?
2016. jún. 21. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Check innel van. Ez a beeresztjuk a birkakat a kenelbe modszer inkabb viccaireknel volt divat, de mar ott is leszoktak rola szerencsere.
2016. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. jún. 21. 22:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Abban az emailben, amiben a kódodat küldték, leírnak minden tudnivalót.

Nos, azt kellene szabadidődben olvasgatnod.

Le lesz benne írva, hogy az a kód mire jó, hogy mikor és hogyan tudsz becsekkolni.


Ha elolvasod a tudnivalókat, követed őket, és megkeresed a számítógépeden a megfelelő nyílást, találsz majd benne egy beszállókártyát.

(Ui. Nyomtatónak nevezik azt a nyílást)

2016. jún. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a Te válaszodat is. Ennyire értetlen nem vagyok, sajnos pont ez a gond, hogy a visszaigazoló e-mailben egyedül egy foglalási kód szerepel, meg hogy honnan hova megyek. Semmi más, semmi kinyomtatható papír. Ezért ijedtem meg. Sose csináltam még ilyet, de utána olvastam előtte és azt szűrtem le, hogy azért kéne lennie valami kinyomtatható lapnak is. Sajnos még a légitársaság honlapján se él a kód, így még mindig izgulok, de kivárom a 24 órát.
2016. jún. 22. 08:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztos a jo koddal probalkoztal? Mert van neha van egy 6 jegyu kod amit a foglalasi oldal a maga rendszereben ad neked, es van egy ami csak igy megbujik pl. a jaratok idopontja mellett. Mert en eddig valahanyszor foglaltam jegyet (ez egy 50+ alkalmat jelent az elmult masfel evben kb.) a 6 jegyu pnr koddal meg a vezeteknevemmel azonnal beleptem foglalas utan es lattam mindent. Tegnap is foglaltam pont, illetve foglaltak nekem es ahogy megkaptam paromtol a forwardolt emailt a koddal mar be is tudtam lepni a tarsasag oldalan a foglalasomba es ott volt ninden mint mindig.
2016. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Közben már sikerült belépnem.. és úgy volt ahogy írtad, egy másik kóddal :) Foglalási kódot kért, de amit foglalási kódnak írtak, az nem működött, hanem amit úgy írtak, hogy járatszám, az volt a jó. Így utólag belegondolva, mivel én közvetítőoldalon keresztül foglaltam, így a foglalási kód valószínűleg az ő rendszerükön keresztülfutó foglalást jelentette. De így már látok mindent és megnyugodtam, köszönöm a segítséget :) Még egy kérdés: a légitársaság rendszerén a számlaadatoknál a nevem után egy holland címet látok, illetve azt, hogy a fizetés American Expressz kártyával történt (és nem Visa-val, amivel én fizettem), ez is azért van, mert közvetítőn keresztül ment a foglalás, ugye? Máskor/másnál is így szokott lenni?
2016. jún. 22. 23:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az a foglalasi iroda lesz. Te nekik fizettel, ok meg igy fizettek a legitarsasagnak. De ha mar a eurowingsen be tudsz lepni akkor minden oke, nem kell aggodni, ott a foglalasod :)
2016. jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!