Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ti miből mennyit pakolnátok 5...

Ti miből mennyit pakolnátok 5 napi külföldi útra, ha csak egy iskolatáskával mehettek?

Figyelt kérdés
5 nap, november eleje, Hollandia, kis kézipoggyásszal. Városnézés is lesz, de kell valami elegáns is vacsorázáshoz vendéglőben, hivatalos találkozásokra. Szerintetek mennyire vastag kabát, pulóver szükséges, miből mennyit javasoltok? Milyen cipő lenne megfelelőbb, kell-e 2 esetleg? (természetesen nem az alsóneműkre vontakozik a kérdés, és beleszámítom mindazt is, amit felveszek).

2016. szept. 27. 01:14
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én vastagabb kabátot vinnék, max. nem öltöznék annyira alá, ha nincs hideg. Vinnék egy (boka)csizmát, ami kényelmes, de azért elegáns. 1 farmert, amiben utazom, + pár vastagabb harisnyát. Egy szoknyát. Egy csinosabb blúzt a vacsorához egy blézerrel. 5 darab nem gyűrődő, hosszú ujjú pólót, 2 pulóvert. Ha nem fér be a kézi poggyászba, akkor annyi mindent vennék magamra, hogy a maradék beférjen. Max. a repülőn leveszem :)
2016. szept. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kabát kell, most épp 8 fok van nálunk és ennél jobb nem is nagyon várható. Itt annyira nem szokás kioltozni, a lényeg hogy tiszta és rendezett legyél. 5 napra én 6 felsőt tennék el
2016. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

ha csak kézipoggyászt vihetek magammal, akkor a rep.útra szépen rétegesen felöltöznék. Kabát, vastag harisnya, póló, pulcsi. (úgysem vetetik le rólam:) )

A kézipoggyászban: 2 fehérnemű+2 pár zokni (ezeket este ki lehet mosni ), 3 pulcsi, 2 nadrág, fogkefe, fogkrém, tusfürdő/sampon, fésű, fültisztító pálca.

2016. szept. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

- 5 napra?

- külföldre?

- egy db. iskolatáskával?

- novemberben?


Ez valami iskolai kirándulás?

Majd kíváncsi lennék, hogy amelyik tanár ezt kitalálta, ő hány bőröndöt vagy táskát cuccol majd??!

2016. szept. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mi ebben olyan nagy dolog, utolsó? Simán meg lehet oldani.
2016. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Mi ebben olyan nagy dolog, utolsó? Simán meg lehet oldani."


Csak tudod nem mindenki mosogatni jár ki külföldre.

(Sajnálom, hogy nem ismersz ilyeneket.)

Tudod -én veled ellentétben-, rendszeresen utazom.

A normális embereknek vannak alapvető igényei, amikhez a szükséges dolgok nem gyömöszölhetők bele egy iskolatáskába.


Ezt értőn elolvastad?

"de kell valami elegáns is vacsorázáshoz vendéglőben, hivatalos találkozásokra"


Ez nálam -novemberben- egy nagykabátot és öltönyt jelent, ha tudod, hogy mi az?!

Bocs!

2016. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ah, látszik rajtad a sok utazás, utolsó, a stílusod bicskanyitogato. Tudod, ha iskolataskarol ír, esélyes, hogy nem nagyestelyit vár el tőle senki. Öltöny se szükséges egy nőnek, márpedig esélyes, hogy a kérdező nem férfi. Egy szovetnadrag/szoknya megfelelő viselet étterembe is, hivatalos helyre is. Ebben utazhat is, ergo nem foglal helyet. A kabátot foghatja a kezében a repuloig, ergo szinten nem kell bepakolni. 5-6, de akár 10db vékonyabb felsőt is betehet egy kezipoggyaszba simán.

Mint írtam, itt élek Hollandiában, tisztában vagyok az elvarasokkal és nem, sajnos egy embert sem ismerek, aki mosogatni járna bárhová is. Utazninis elég sokat szoktam és képzeld, képes vagyok 2 hétre 2 embernek becsomagolni egy bőrödbe úgy, hogy abban minden benne van. Ja, hogy ehhez kell egy kis ész, ugye.

2016. szept. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4-6 LOL, az írásod alapján még az életben nem utaztál. Rutinos utazó 2 hétre is bepakol egy kézipoggyász méretű táskába.. Egyébként meg normális embernek meg pont nem kell mindenféle extra szirszar, havárost nézni megy pár napra.

Kérdező, Hollandia igen szeles ország, főleg télen, érdemes odafigyelni a réteges öltözködésre. Egy vastagabb pulcsi, egy vékonyabb, néhány póló, valamilyen elegánsabb öltözet, 2 nadrág, bugyik/zoknik, esőkabát (vehetsz ilyen picire összecsomagolható műanyagot, pont elég), piperecuccok, törölköző és meg is van. És igen, ez mind beelfér egy kézipoggyászba és még szuvenírekre is marad hely.

2016. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én elég sokat utazom, de novemberben egy esős városban legalább 2 váltás cipő alap. (Ha nem akarsz elázás után vizesben lenni.) Ezzel, és a tisztálkodó szerekkel, pizsi, papuccsal tele is a kisbőrönd. Nemsokára megyünk Londonba 5 napra, ketten vettünk egy feladós bőröndöt. Ha ennyit költök egy útra, + 8-10 ezer Ft miatt nem fogok nyomorogni, kétnapos büdös cuccban, vizes cipőben mászkálni.
2016. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az értelmes válaszokat. :) lány vagyok egyébként, és ez az első ilyen fapados, hosszú hétvégés kalandom... Persze, én is nagyjából elgondoltam ki kell, csak tapasztalatokra voltam kíváncsi, ki hogy tud boldogulni ilyen esetben. Természetesen a kényelmes szép kis új boka csizmában és a legmelegebb kabátomban megyek (azt még nem tudom, hogy téli vastag nagykabát, kicsit vékonyabb, derékig érő szövet kabát, vagy fényvisszaverő zöld, szél és vízálló bélelt kabát lesz :p).


Amúgy meg én is hasonlóan számoltam, 1 tornacipő, 4-5 zokni, bugyi, egy csere melltartó, 2 vastag farmer + egy elegánsabb, vastag harisnya, téli elegánsabb ruha, kis hálóing, 3-4 hosszú póló (egy elegánsabb), 2-3 vékony pulóver, egy vastagabb kötött blézer. Persze ebből a listából egy trend jön rám, rétegesen. Még a közepes méretű fényképezőm is beférne így. Papucs, törölköző nem kell, meg pipere sem igazán, mert szállodában leszünk, ép hogy ilyen pici kiszerelésű dezodor, fogkrém, fogkefe, fertőtlenítő, fésű, gumi, hajcsat. Ez a limitbe szerintem okosan, becsomagolható - és igen, iskolatáskába... Azaz laptop hátizsákba.


Nem iskolás kirándulás, hanem city brake + üzleti kiállítás. Mondjuk az a vicces, hogy a párom kevésbé fog elférni, mint én... Igaz, laptopot is kell vigyen.


A kérdés lényege az volt, hogy pl 2 nadrág 5 napra az csak szerintem ok, vagy kinézendő az itteni kedves véleményezőknek... Azt hiszem kaptam mindenféle választ.

2016. szept. 28. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!