Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Utazás során szállodába,...

Utazás során szállodába, panzióba, vagy apartmanba mentek szívesebben?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a szolgáltatás és az ár nagyjából hasonló. Milyen szállást választasz inkább ha ketten vagytok?

2022. jan. 26. 06:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon ritka,hogy ebben a három kategóriában hasonló árat találj.

A szolgáltatás minősége pedig pont az ár miatt eltérő.

Az utazás célja határozza meg,hogy hová foglalok.

Legtöbbször a fotók és a vendég értékelés a mérvadó.

2022. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a hoteleket szeretem, ahol van éjjel-nappal recepció. Nem szeretem, hogyha egyeztetni kell a tulajjal, többször előfordult már, hogy nem volt ott időben, hívni kellett, nehézkes volt a kommunikáció. (Pl olasz volt a szállásadó és nem nagyon beszélt angolul)

A másik oldalról nagyon szimpatikus lenne a magánszállás, de ezek a kezdeti problémák elveszik a kedvemet. Volt olyan is, hogy alig találtam meg, mert a Google maps teljesen máshova vezetett a Booking.com-on, egy másik településre és a telefont sem vették fel, pedig előre volt fizetve. Ezzel szemben egy hotelt általában könnyebb megtalálni.

2022. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utazás céljától függ. Üzleti úton egyértelműen szálloda, családdal sokkal inkább panzió vagy apartman, mert nem szeretem a tömeget, ellenben szeretem, ha van konyha és pár helyi alapanyagból tudunk kotyvasztani egy jót.
2022. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a kis kuckókat, airbnbket szeretem aminek van egy sajátos helyi hangulata. Az önellátásra szavazok, általában úgyis csak reggelizni szoktam a szálláson és az egész napos mászkálás után mindig valami helyi étteremben vacsorázom. A hotelek túl sterilek és lelketlenek az én ízlésemnek, max akkor foglalok hotelszobát ha valahová csak 1 éjszakára utazom pl. koncert miatt.
2022. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül megyek, főleg hostelezem. Barátokkal vagy családdal főként hotelbe járunk. Én szeretem egy nyaraláson a svédasztalos reggelit, mert a hotelrántotta a kedvenc kajáim közt van, ami furcsa perverzióm, de imádom na. Viszont ha olyan helyre megyünk, ahol nem akarunk a hotel rendjétől függni, akkor apartman. Illetve én mindig szét szoktam nézni apartmanok között is, mert sokszor indokolatlanul jó áron ki lehet fogni fullos apartmant. Életem legjobb élménye volt egy római apartman, gyönyörű lakás, 3 hálószobával, minden helyiségben klíma, két erkéllyel, felszerelt konyhával és öten fizettünk 150.000 forintnyi eurót, ami leosztva 6000/fő/éj a Colosseum szájában.


Egyébként szerintem mindegyik másért jó. Ha a cél csak és kizárólag a tengerparton fekvés, akkor jól tud esni pár napra egy all inclusive tömeghotel. Ez az én ízlésemtől elég messze áll, az én barátim viszont hostelbe nem mennének sose.


Szóval igények, árak egyeztetése az első, meg az se hátrány ha nem 100 km-re van a városközponttól.

2022. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre nem válaszoltam. Ha az ár hasonló én apartmanba mennék, a barátnőm hotelbe. Én érvelek az apartman mellett, de mire a végére érek, a barátnőm már lefoglalta a hotelt. Azt hiszem így lenne :D
2022. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek közül a panziókat szeretem a legkevésbé. Ha már "felügyelet" alatt vagyok, akkor az legyen egy színvonalas hotel. Viszont amikor olyan helyre utazom, ahol tudom, hogy mondjuk éjszaka is fogok mászkálni, akkor inkább egy apartmant vagy magánszállást választok, ahol semmilyen szempontból nem számít, hogy mikor jövök-megyek.
2022. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 BeefEater ***** válasza:
100%
Hotel (mindenképpen reggelivel, hogy minél gyorsabban indulhassak reggel). Mindegy, mikor megyek (hajnali háromkor is van recepció), ha valamit akarok van kit felhívni és nem kell sorbaállni reggel a budinál mint sok AirBNB-nél.
2022. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű a hotel.

Ha már nyaralás/üdülés, akkor ne azzal foglakozzak, hogy hol van a közelben egy étterem, vagy hogy melyik boltba vásároljak.

Nekem a félpanziós forma jön be, svédasztalos reggelivel és vacsorával. Így szabad az egész napom, és magam választhatom meg hogy mikor, és hol ebédelek, továbbá a standard hotelkonyha mellett kipróbálhatok valami helybéli érdekességet vagy specialitást is.

2022. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
nekem a nyaralas az kempingezes, szoval egyik se
2022. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!