Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szállásadó lehúzott 100€-val...

Szállásadó lehúzott 100€-val és nem akarja az istennek sem visszaadni - milyen lehetőségeim vannak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Június elején egyetlen éjszakára megszálltam a Corvin Negyednél, egy cég közvetít ott szállásokat. Előre kifizettem a szállást, viszont érkezéskor - a cég irodájánál kellett regisztrálni, és átvenni a kulcsot -, amiről előtte egy büdös szó nem volt, elkértek 100€ kauciót, idézem "formalitás" gyanánt, mondván, hogy már másnap automatikusan visszakapom az összeget.


Másnap nem kaptam vissza. Utána, mivel elutaztam, telefonon azt a tájékoztatást kaptam, hogy 14 napon belül visszakapom. Ennek már egy hónapja. Írtam nekik megint, le se szarták; most sikerült utolérni őket, azt mondták 14 nap, és hogy keressem én a bankot, hogy mi újság a pénzzel.


Szóval milyen lehetőségeim vannak (azon kívül, hogy csendben várok és tűröm, hogy szarnak a fejemre), valamilyen hatóság felé tudok-e fordulni az ügy kapcsán, hogy eredményre jussunk?


Előre is köszönöm a válaszokat; a trollokat is..



2022. júl. 1. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

1. Tudod bizonyítani a pénz átadását, illetve hohy milyen feltételek mellett kapod vissza?

2. Ha netán kaucióként kérték, akkor nem lehet, hogy azért tartják vissza, mert nem rendben hagytad ott a szállást?

2022. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

chargeback, ha bankkártyával fizettél

ha nem, akkor tanulópénz

2022. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha van valami írásos bizonyíték arról, hogy megígérték a visszafizetést, akkor mehetsz a bíróságra, ha csak "mondták", akkor semmit nem tehetsz, tudod, a szó elszáll.
2022. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Megint egy ember, aki nem ért olyan elég alap banki folyamatokat, mint a preautorizáció. Ez a pénz soha nem került a vendorhoz, a számládon van blokkolva, a bankod tudja feloldani, a szállásadó a világon semmit nem tud ezzel kezdeni.
2022. júl. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Beadod végrehajtásra.
2022. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös: milyen indokkal tehetné, ha semmiféle szerzödés vagy egyéb bizonyíték sincs? Ne írj már hülyeségeket!
2022. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Tök jó, hogy lepontoztatok, de most fogadok a kérdezővel 1000 euróban, hogy a büdös életben nem terhelték be az összeget, csak preautorizálták.
2022. júl. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdezöt nem az érdekli, milyen néven lett náluk valahová téve, hanem hogy miért nem kapja vissza!
2022. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
@8 A szálláson keresheti, míg a világ meg egy nap, a bankja blokkolja. Magyarországon jellemzően 4-6 hétig tart a blokk, majd észreveszi, hogy több az elérhető egyenlet oszt annyi.
2022. júl. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-es: Mivel a helyszínen szembesítettek az ilyetén követelésükkel, így ott helyben bankkártyás tranzakciót bonyolítottunk le, mindennemű szerződéskötés nélkül. Mivel másnapra ígérte, hogy vissza is kapom, nem is foglalkoztam vele különösebben.

És nem... nem daráltuk le a lakást :)


2-es: Bankkártyás átutalás (ha ez az) történt. Utánajárok, mi az a chargeback eljárás.


4-es: Így van. És ezért jó, hogy van a Te fajta, aki a magamfajtát fel tudja homályosítani; amiért persze köszönet.


9-es: Ha jellemzően 4-6 hét egy ilyen blokk feloldása, akkor miért adnak olyan tájékoztatást, hogy 24 órán belül "visszakapom" az összeget, majd kezdenek utána 14 napokkal dobálózni? Ezek alapján arra tudok következtetni, hogy vagy volna lehetőségük kezdeményezni a blokk feloldását a banknál, hogy az hamarabb megtörténjen, csak b*sznak vele foglalkozni, vagy pontosan tudják, hogy 4-6 hét a folyamat, csak direkt félretájékoztatnak, mert az nem hangzik túl babán, hogy a pénzedet egyetlen szálláson töltött éjszaka miatt lekötik másfél hónapra.

2022. júl. 5. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!