Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Airbnb-re hogyan tudok regiszt...

Airbnb-re hogyan tudok regisztrálni szállásadóként?

Figyelt kérdés

Próbáltam elolvasni az ASZF-ek de nem minden derült ki számomra.

Van egy apartmanunk, több magyar oldalon hirdetve is van már.

Az Airbnb-n hogy működik? (Elolvastam de van egy csomó felesleges infó amit nem értek, viszont a lényeget, hogy mennyi jutalékot kérnek, mit is kell csinálnom pontosan odáig még nem jutottam)

NTAK számunk van mivel apartman vagyunk az kötelező.


2023. júl. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég világosan le van írva, hogy a host fee az 3 százalék, a teljes dijbol szamitjak (a napi dij + takaritasi dij + stb-stb dij osszegenek a 3 szazaleka)
2023. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3% az megvan de nyilván nem annyi a jutalék!
2023. júl. 3. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha feladod.

Nem beszélsz angolul? Vagy mi okozza, hogy nem érted?


Az Airbnb 3% jutalékot számít fel a hostnak.

Ezen felül a vendégeknek is számít fel service charge-ot, de ez téged mint hostot nem érint.


Van olyan opció is, hogy a host átvállalja a vendég díját de ez csak egy lehetőség, nem muszáj (ekkor 14-16% a jutalék)

2023. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem beszélek angolul, németes voltam világ életembe ha annyira érdekel :)

De ha nem tudsz segíteni vagy nem akarsz minek vagy itt ? :)

Meg mi az hogy host? Magyarul kérdeztem... hiába írod, hogy host fee -.-

Angolul látom az ASZF-t -.-


"Van olyan opció is, hogy a host átvállalja a vendég díját de ez csak egy lehetőség, nem muszáj (ekkor 14-16% a jutalék)"

És miért vállalná át? az neki miért jó?

2023. júl. 4. 10:27
 5/9 A kérdező kommentje:

Továbbá azt sem értem pl. hogy én kitettem 100.000 Ft-ért az apartmant és 114.000 Ft-ért van hirdetve akkor az hogy 3%?

Látom, hogy van takarítási díj de nekünk az nyilván benne van az árban miért kell külön rászámolni ...

2023. júl. 4. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Jajjj, ne csinald mar. Olvasd el amit irtam.


"Az Airbnb 3% jutalékot számít fel a hostnak."

Tehat ha te 100 ezerert teszed fel, akkor 3% dijat szamit fel es te kapsz 97 ezret


"Ezen felül a vendégeknek is számít fel service charge-ot, de ez téged mint hostot nem érint."


Tehat a vendegnek is kell fizetnie 14% dijat, tehat a 100 ezerre ratesz 14 ezer dijat - de azt a vendeg fizeti, teged, mint hostot nem erint, nem toled vonjak le


Erted mar? Nem bonyolult ez. A google forditoval eleg jol el lehet boldogulni, ha nem is beszeled a nyelvet.


"És miért vállalná át? az neki miért jó?"

Mert az Airbnb kiirja, hogy a host atvallalta a dijat.

Jol hangzik.

Nyilvan akkor nem 100 ezerert tenned fel a lakast, hanem 114 ezerert

Te ugyanugy 97-et kapnal mint eredetileg, a vendeg pedig ugyanannyit fizet

2023. júl. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most már értem, köszönöm !

És azt tudod esetleg, hogy ha már van NTAK számunk akkor az elég?

Mert írta hogy oda be kell regisztrálni, és azt a számot írjam be ... de már van meglévő az elég?

2023. júl. 4. 10:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, az elég.
2023. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget.
2023. júl. 4. 11:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!