Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Internetes szállásfoglalásnál...

Internetes szállásfoglalásnál kérnek hitelkártya számot, ugyanezzel a kártyával kell majd kifizetni a szállást is a helyszínen?

Figyelt kérdés

Olaszországba megyünk a nyáron. Most van folyamatban a hitelkártya kiváltása, mert az egyik fapados légitársaság olyan hitelkártyát bocsátott ki, amire adnak 20.000 pontot (levásárolható repülőjegyre). Ezzel fogom kifizetni majd a repülőjegyet és a szállást is.

Van most szállásra egy visszautasíthatatlan ajánlat. De a hitelkártyám még nem érkezett meg, kb 2 hét a legyártási idő. Lefoglalhatom másik hitelkártyára a szállást? Csak a számot kell megadni, a fizetés majd a szálláson történik nyáron.

Félek ha megvárom amíg a saját kártyámat, már nem fogok ennyi pénzért szállást találni.



2013. máj. 28. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A booking.com-on foglalsz? Lefoglalhatod másik hitelkártyára is. Ez csak egy biztosíték a szállásadónak arra az esetre, ha mondjuk nem jelennél meg a foglalási időpontkor. Ebben az esetben az első éjszaka árát szokták levonni. Előfordul, hogy előre zárolják az összeget, de ezt feloldják miután elhagytad a szállást. A fizetés általában a helyszínen történik készpénzben vagy kártyával (nem muszáj azza a kártyával amivel történik a foglalás.)
2013. máj. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, a szállás a booking.com-on lenne foglalva.

Köszönöm az infot.

Remélem a zárolást elkerüljük... :)

2013. máj. 28. 09:36
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen, nyugodtan foglalhatsz másik kártyával, aztán fizetheted a wizz hitelkártyával a helyszínen. Amúgy jókor csináltatod a kártyát, mert most tényleg nagyon megéri!!
2013. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, wizz kártya. Adnak hozzá 20.000 pontot, ami a netbankon keresztül átváltható 20.000 Ft összegre és ennyi elég is oda-vissza 2 főnek Milánóba. Augusztusban megyünk.
2013. máj. 28. 13:43
 5/20 anonim ***** válasza:

Tudom, ismerem. Tényleg megéri :)

Csak arra vigyázz, hogy mindig töltsd vissza időben a hitelkeretet, de sose töltsd túl. Ekkor minden előnyét élvezheted a kártyának.

Hogy a banknak miért éri meg? Kérdezik ugye sokan... Mert az ember esendő. Lehet, hogy te nem, meg én nem, de bizony van aki nem fizeti vissza időben és annak iszonyatos kamatokat számolnak.


No meg a készpénz felvétel. Az hitelkártyával tilos, mert az első perctől kezdve durva kamat ketyeg utána. De van aki ezt nem tudja, nem érdekli. Ezért éri meg a banknak becsábítani akár 20ezerrel is. Na de aki okosan használja az tényleg nagyon jól jár vele. És nem csak a kezdeti 20e miatt, hanem utána is nagyon sok pontot lehet vele gyűjteni, mert ugye minden vásárlás után kapsz 2%-ot, wizzaires vásárlás után 4-et és az első három hónapban ennek 3x-osát. Okosan csinálva bőven kihozható a családnak évi több "ingyen" repülés is.

2013. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen, köszi, utánanéztem én is mindennek mielőtt belevágtam, mert alapból irtózok a hitelkártyáktól. De tudom mire kell figyelni és köszi hogy te is leírtad, mert másnak is fontos lehet.

A pontgyűjtés is az első 3 hónapban fontos, persze utána is... legközelebb a gyerekekkel megyünk ( most 3 és 1 éves a két gyerkőc ) repülni.

Most néztem a repjegyet, és kb 18.000 Ft-ból kijön 2 főnek oda-vissza, de lesz ez még olcsóbb is. Azt írják máshol hogy 8-9 héttel indulás előtt a legjobbak az árak. De azért ránézek naponta :)


És még az is nagy előnye ennek a kártyának most, hogy ingyen jár hozzá Wizzair Discount Tagság, ami 3000 Ft kedvezmény/út/fő. Szóval ez is 12.000 Ft mínusz a rendes árakhoz képest.


És ne felejtsük el azt se hogy ingyen jár hozzá balesetbiztosítás a külföldi utakhoz.

2013. máj. 28. 21:26
 7/20 anonim ***** válasza:

"Azt írják máshol hogy 8-9 héttel indulás előtt a legjobbak az árak. De azért ránézek naponta :) "


Hát ez azért nem szentírás. Ami nagyjából szinte mindig igaz: 3-4 hónapnál korábban nem érdemes venni, szinte mindig drágább akkor még. Sokáig várni sem érdemes, ha muszáj utaznod. Az utolsó 2 hétben már ritkán lesz olcsóbb. Valahol e kettő között szokott a legolcsóbb lenni, ezen belül eléggé lutri. Nézni kell sokszor, és ha tetszik az ár, rögtön foglalni.


Na ezt jó hallani amúgy, hogy így utánanéztél, de talán másnak hasznos lehet ez a beszélgetésünk. :)

2013. máj. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az időpontunk fix mert a páromnak akkor van szabija s ő marad itthon a gyerekekkel. Ide most anyuval megyek mert ő még nem ült repülőn. Én is 10 éve amikor Tunéziában voltam...


Sajnos későn találtam erre a hitelkártyára, mert áprilisban foglaltam Rómába repjegyet, oda megyek egy koncertre majd júniusban de sajnos azt sima kártyával foglaltam. 2 főre 34.000 Ft volt, ez milyen sok pontot jelentett volna ezen a kártyán....mindegy már :(


Nem nagyon ismerem a repjegy árakat, most ami jelenleg van az 9000 Ft / út / fő, Milánóba. 3 hónappal vagyunk indulás előtt. De ha leveszem a Wizzair Discount díjakat az 4 x 2.900 Ft mínusz, így 24.500 Ft-ra jön ki 2 főnek oda-vissza.

Nem igazán tudom mikor érdemes foglalni de naponta ránézek.

2013. máj. 29. 08:46
 9/20 A kérdező kommentje:

Ugrott az utunk :(

Ma jött meg a levél hogy a bank elutasította a hitelkártyát. Anyu igényelte, mert az én GYED-em ( két kisgyerekkel vagyok itthon ) nem számít jövedelemnek. Indoklás nincs, hívtam a bankot, nem adtak magyarázatot. Anyu nyugdíjas.

Ez van, így nem megyünk.

2013. máj. 29. 12:57
 10/20 anonim ***** válasza:
De szállást még ugye nem foglaltad le?
2013. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!